Події

Аграрії закликають Верховну Раду лишити Держземагентство повноважень щодо контролю за сівозміною та кардинально зменшити кількість істотних умов договору оренди

В Українській аграрній асоціації повідомляють, що такі норми містить законопроект №1580 від 22.12.2014 р. «Щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляції)», розроблений Урядом, який планується до розгляду у Верховній Раді у другому читанні 15 січня.

Як неодноразово заявляли в УАА, контролюючи сівозміну, Держземагентство, по суті, нав’язує аграріям, які культури їм сіяти, при цьому відповідальності перед власником землі не несе. Через складну процедуру розробки проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни, землекористувачам легше платити штрафи, ніж займатися оформленням документів.

УАА наводить слова покійного грузинського реформатора Каху Бендукідзе, який 26 липня 2014 р. на відкритій зустрічі в Києві заявив: «У вас жахливо роздутий держапарат. Я навіть не чув, щоб якісь такі речі регулювалися десь ще. Наприклад, в Україні регулюють сівозміну. Ось посіяли буряк, після неї ще треба сіяти кукурудзу і квасолю, але це у вас визначає не людина, яка на землі працює, а спеціальний державний орган».

Урядовим дерегуляційним законопроектом пропонується також суттєво спростити процес укладення договорів оренди земель сільгосппризначення: зменшити кількість істотних умов договору з 11 до 3, скасувати таку категорію, як невід’ємна частина договору, в тому числі акт прийому-передачі. Це знизить часові та фінансові витрати аграріїв на укладення договорів та зменшить можливість допущення помилок та підстав для розірвання договору (а, отже, і рейдерства).

Голова Української аграрної асоціації Володимир Макар відмічає: «Досить часто урядові законодавчі ініціативи на практиці несуть погіршення для людей та ведення бізнесу. Проте законопроект №1580 дійсно демонструє намагання Уряду зменшити адміністративний тиск на економіку, зокрема – на аграріїв. Держземагентство виступає проти нього, але воно ніколи не було взірцем чистоти й прозорості, тому Верховній Раді не слід звертати уваги на її намагання зберегти свої повноваження. Україні варто відмовитися від такого атавізму, як узгодження еколого-економічного обґрунтування сівозміни, та кардинально спростити процес укладення договорів оренди землі».

Інші події
6 Березня, 10:05
У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 2459  від 05.03.2013 про внесення змін до...
7 Липня, 14:40
Стаття Голови Української аграрної асоціації для видання "Європейська правда" Знайомий...
17 Квітня, 12:41
Вчора, 16 квітня 2013 року на засіданні Комітету з питань аграрної політики та земельних...
24 Січня, 17:03
Зобов'язання щороку постачати до Китаю певну кількість зерна може підірвати продовольчу...
Хочете бути в курсі останніх новин Української аграрної асоціації?
Підпишіться на оновлення: