Події

Аграрії закликають ВР ухвалити пакет антикорупційних законів

Українська аграрна асоціація (УАА) просить Верховну Раду України в найкоротші терміни прийняти пакет документів, що усувають корупцію на аграрному ринку.

Голова Української аграрної асоціації Володимир Макар наголошує: «Сформована система створює безліч лазівок для чиновників-корупціонерів в аграрному секторі. Корупція досягла жахливих розмірів – за нашою оцінкою втрати аграріїв за рік перевищують 3-4 млрд. гривень! Єдиний спосіб швидко позбавити від основних корупційних схем – скасувати ті процедури і дозвільні документи, яких немає в цивілізованих країнах світу. Як говорять учасники ринку, саме видача таких документів майже завжди супроводжується корупцією. Відповідні законопроекти давно розроблені, проте їх прийняття весь минулий рік блокувалися у Верховній Раді аграрним блоком Кабміну».

Аграрії просять Верховну Раду якнайшвидше прийняти пакет аграрних антикорупційних законів, які:

  • Скасують обов'язкову сертифікацію якості зерна, яка дозволяє на порожньому місці «доїти» аграріїв, блокуючи переміщення зерна як всередині країни, так і на експорт.
  • Скасують обов'язковий техогляд сільгосптехніки, який давно перетворився на формальну процедуру.
  • Скасують обов'язкову участь зерносховищ в зерновому Гарантійному фонді, створеному виключно під «збір коштів» з елеваторів.
  • Приберуть із законодавства таке поняття як «регіональні ресурси зерна», яке дозволяє головам обладміністрацій брати хабарі за переміщення вантажів територією областей.
  • Гарантують аграріям свободу вибору: продавати агропродукцію на біржі або поза нею. Гарантії повинні поширюватися і на державну Аграрну біржу, на яку вже неодноразово чиновники намагалися «загнати» аграріїв.
  • Ліквідують Держсільгоспінспекцію, діяльність якої не несе жодної користі для аграріїв, і обходиться країні в близько 300 млн. грн. на рік.
  • Спростять процес реєстрації договорів оренди землі, який вже рік фактично заблокований самою державою.
  • Ліквідують обов'язкову розробку проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни.
  • Забезпечать публічність даних про власників і користувачів землі на електронній кадастровій карті.

Нагадаємо, 4 лютого 2014року УАА опублікувала «Програму розвитку АПК України до 2020 року». Документом передбачається системна дерегуляція, зміна ролі держави на аграрному ринку, реформування земельних відносин, освіти і науки в АПК.

Інші події
29 Січня, 10:23
Українська аграрна асоціація підтримує прийняття Постанови Кабінету міністрів України «...
14 Жовтня, 12:09
В Україні закінчується дія "Державної програми розвитку села до 2015 року", тож...
20 Грудня, 10:12
На великих врожаях в Україні у 2013 році не піарився лише ледачий чиновник. Щотижня...
24 Листопада, 15:35
24 листопада Верховною Радою України прийнято за основу у першому читанні законопроект...
Хочете бути в курсі останніх новин Української аграрної асоціації?
Підпишіться на оновлення: