Події

Аграрний комітет схвалив законопроект, спрямований на дерегуляцію ринку зерна

Вчора, 16 квітня 2013 року на засіданні Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин ВР було розглянуто та підтримано законопроект № 2459 від 05.03.2013 про внесення змін до Закону України «Про зерно та ринок зерна в Україні», спрямований на дерегуляцію ринку зерна. Активну участь у розробці законопроекту взяли експерти Української аграрної асоціації. Законопроект внесено народними депутатами України Володимиром Пилипенком, Віктором Бондарем та Олегом Кулінічем. Ключові ідеї законопроекту:

  • Повернутися до практики безстрокової сертифікації відповідності послуг зерносховищ. 
  • Повернутися до практики добровільної сертифікації якості зерна та продуктів його переробки (окрім ситуацій, коли купівля відбувається за кошти державного чи місцевого бюджетів,або якщо цього бажають контрагенти).
  • Вилучити категорії «висівки, макуха і шрот» з визначення поняття «продукти переробки зерна», адже вони, згідно з Законом України «Про відходи» та Українським класифікатором товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД), вважаються відходами, тому не потребують сертифікації. За чинним законом, українські підприємці не можуть торгувати навіть цими відходами без отримання дозволу від чиновників, утримання яких, до речі, фінансується за рахунок українців.

Нагадаємо, як вважають в Українській аграрній асоціації, прийняття цього закону буде корисним для ринку, адже він посилить конкурентоспроможність українського АПК, мінімізує ризики корупційних дій з боку чиновників та зменшить навантаження на державний бюджет України.

Інші події
28 Листопада, 10:53
Українська аграрна асоціація закликає учасників ринку не платити хабарів...
18 Листопада, 15:19
    Українська аграрна асоціація разом з Українським клубом аграрного бізнесу,...
18 Грудня, 10:03
Голова Української аграрної асоціації Володимир Макар: «Перед Міністерством аграрної...
11 Березня, 14:43
Коментар Української аграрної асоціації щодо переговорів українського уряду з Міжнародним...
Хочете бути в курсі останніх новин Української аграрної асоціації?
Підпишіться на оновлення: