Події

Експортерам зерна повертатимуть ПДВ – УАА

Прийнятий Верховною Радою 16 січня 2014 «Закон про Державний бюджет України» не містить будь-яких змін до Податкового кодексу, що стосуються експорту зерна, повідомляє прес-служба Української аграрної асоціації (УАА). Таким чином, в Україні з 1 січня 2014 р. відбувається справляння ПДВ при операціях із зерновими і технічними культурами, а також його повернення експортерам.

У фінальній версії документа, підписаного Президентом України і опублікованого 20 січня 2014 р. на сайті Верховної Ради, відсутні будь-які зміни до Податкового кодексу, що стосуються експорту зерна. Таким чином, роз'яснює УАА, продовжить свою дію закон № 713 -VII від 19 грудня 2013 р. (про ставки окремих податків і податкових пільг), яким передбачається стягування ПДВ при операціях із зерновими і технічними культурами з 1 січня 2014 р. за умови, що їх здійснюють сільгоспвиробники або підприємства, які безпосередньо купили в них зернові/технічні культури.

Завдяки поверненню до практики відшкодування ПДВ при експорті зерна доходи вітчизняного сільгоспвиробника виростуть. За підрахунками УАА, рентабельність виробництва зерна зросте до 10-12% і сприятиме активізації аграрного сектора економіки – створенню нових робочих місць, підвищенню заробітних плат в секторі, розширенню інвестиційних програм.

Головний плюс прийнятого рішення, на думку Глави Української аграрної асоціації Володимира Макара, лежить у площині зменшення кількості посередників на ринку. «Отримати повернення ПДВ при експорті зможуть лише виробники зерна і підприємства, які придбали його у безпосередніх сільгоспвиробників. В експортних операціях буде задіяний максимум 1 посередник, а не 2-3, як зараз. Таким чином, виробники зерна отримують справедливіше ціну на свою продукцію» – резюмує експерт.

Нагадаємо, нульовий ПДВ на операції з зерном був введений в 2011 році і фактично скасовував відшкодування цього податку зернотрейдерам. В результаті зернотрейдери знизили закупівельні ціни, від чого постраждали сільгоспвиробники. Повернення ПДВ при експорті зерна дозволить частково компенсувати втрати, отримані українськими виробники зерна в результаті падіння світових цін в 2013 році.

Інші події
18 Листопада, 10:00
Вітаємо усіх аграріїв з професійним Святом! Здавна найвищої поваги заслуговували люди,...
8 Жовтня, 16:03
Сьогодні на засіданні Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин ВР було...
12 Серпня, 15:32
Українська аграрна асоціація пропонує Верховній Раді у найближчий час розглянути...
29 Листопада, 15:47
20 листопада 2013 р. на засіданні Комітету з питань аграрної політики та земельних...
Хочете бути в курсі останніх новин Української аграрної асоціації?
Підпишіться на оновлення: