Події

18 Березня, 08:18
Кабмін зобов'язаний підтримати аграріїв – УАА

Кабмін зобов'язаний підтримати аграріїв, заявив головний аналітик Української аграрної асоціації Мар'ян Заблоцький під час консультацій з питання відшкодування ПДВ при експорті зерна, що пройшли в Мінекономіки 14 березня 2014 р.

Податкові пільги зі сплати ПДВ, надані сільгосптоваровиробникам у 1998 році терміном на 20 років (до 1 січня 2018 року) є кращим довгостроковим проектом стимулювання економіки, реалізованим в Україні, вважає Заблоцький. Завдяки пільзі сільське господарство вийшло на перше місце в економіці країни, а сама Україна зайняла лідируючі позиції у світових рейтингах експортерів зерна. Однак ідея неповернення ПДВ при експорті зерна, яку в даний момент в розглядають у Кабміні, нівелює ці пільги.

Експерт нагадує, що в разі продовження неповернення ПДВ, яке діяло в останні роки, на ринок знову повернуться зайві посередники, від чого постраждають сільгоспвиробники. При цьому, продовження неповернення ПДВ аграріям фактично є прихованою митом і ставить виробників зерна в нерівні умови порівняно з іншими галузями економіки, що неприпустимо.

За розрахунками Мінфіну, сума, яку недоотримають аграрії у випадку прийняття цього рішення, складе 10 млрд. грн. При цьому підприємства АПК сплачують до держбюджету 40 млрд. грн. податків, з яких не менше 6 млрд. грн. – вхідного ПДВ.

На зустрічі в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, яка відбулася 14 березня 2014 р., УАА виступила з пропозиціями, за рахунок яких є можливість вишукати кошти, яких бракує для фінансування повернення ПДВ експортерам зерна:

  • Кардинальне скорочення витрат на Міністерство аграрної політики та підлеглих йому відомств, загальний бюджет яких становить 8,5 млрд. грн. , штат – більше 20 тис. чол.
  • Ефективніше використання власності Національної академії аграрних наук. Приміром, згідно зі звітом НААН, приміщення Академії здаються в оренду за заниженою ціною (24 грн. за м2).
  • Залучення коштів населення під заставу державних земель.

Учасниками зустрічі були висловлені й інші пропозиції: відшкодовувати ПДВ усім експортерам зерна, а не лише виробникам і першим покупцям, компенсувати ПДВ облігаціями внутрішньої позики, чіткіше визначити статус сільгосптоваровиробника.

Інші події
3 Липня, 11:22
В Українській аграрній асоціації позитивно оцінюють розробку законопроекту № 2436а від 27...
8 Жовтня, 16:03
Сьогодні на засіданні Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин ВР було...
21 Лютого, 16:20
Як підрахували в Українській аграрній асоціації (УАА), кожна п'ята гривня, внесена...
Хочете бути в курсі останніх новин Української аграрної асоціації?
Підпишіться на оновлення: