Події

18 Березня, 08:18
Кабмін зобов'язаний підтримати аграріїв – УАА

Кабмін зобов'язаний підтримати аграріїв, заявив головний аналітик Української аграрної асоціації Мар'ян Заблоцький під час консультацій з питання відшкодування ПДВ при експорті зерна, що пройшли в Мінекономіки 14 березня 2014 р.

Податкові пільги зі сплати ПДВ, надані сільгосптоваровиробникам у 1998 році терміном на 20 років (до 1 січня 2018 року) є кращим довгостроковим проектом стимулювання економіки, реалізованим в Україні, вважає Заблоцький. Завдяки пільзі сільське господарство вийшло на перше місце в економіці країни, а сама Україна зайняла лідируючі позиції у світових рейтингах експортерів зерна. Однак ідея неповернення ПДВ при експорті зерна, яку в даний момент в розглядають у Кабміні, нівелює ці пільги.

Експерт нагадує, що в разі продовження неповернення ПДВ, яке діяло в останні роки, на ринок знову повернуться зайві посередники, від чого постраждають сільгоспвиробники. При цьому, продовження неповернення ПДВ аграріям фактично є прихованою митом і ставить виробників зерна в нерівні умови порівняно з іншими галузями економіки, що неприпустимо.

За розрахунками Мінфіну, сума, яку недоотримають аграрії у випадку прийняття цього рішення, складе 10 млрд. грн. При цьому підприємства АПК сплачують до держбюджету 40 млрд. грн. податків, з яких не менше 6 млрд. грн. – вхідного ПДВ.

На зустрічі в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, яка відбулася 14 березня 2014 р., УАА виступила з пропозиціями, за рахунок яких є можливість вишукати кошти, яких бракує для фінансування повернення ПДВ експортерам зерна:

  • Кардинальне скорочення витрат на Міністерство аграрної політики та підлеглих йому відомств, загальний бюджет яких становить 8,5 млрд. грн. , штат – більше 20 тис. чол.
  • Ефективніше використання власності Національної академії аграрних наук. Приміром, згідно зі звітом НААН, приміщення Академії здаються в оренду за заниженою ціною (24 грн. за м2).
  • Залучення коштів населення під заставу державних земель.

Учасниками зустрічі були висловлені й інші пропозиції: відшкодовувати ПДВ усім експортерам зерна, а не лише виробникам і першим покупцям, компенсувати ПДВ облігаціями внутрішньої позики, чіткіше визначити статус сільгосптоваровиробника.

Інші події
6 Березня, 10:05
У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 2459  від 05.03.2013 про внесення змін до...
25 Червня, 11:04
24 червня стартував двотижневий візит місії МВФ в Україну. Єврокомісари перевірятимуть,...
6 Червня, 11:02
Вчора на офіційному сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України був...
27 Вересня, 10:56
В Українській аграрній асоціації (УАА) викликає занепокоєння можливість продовження...
Хочете бути в курсі останніх новин Української аграрної асоціації?
Підпишіться на оновлення: