Події

Комітет підтримав одразу два законопроекти, над розробкою яких працювали фахівці Української аграрної асоціації

11 липня Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики підтримав одразу два законопроекти, в розробці яких брали участь фахівці Української аграрної асоціації (УАА). 
Зокрема, законопроект №6049-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання» та законопроект №6673 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур».

За словами заступника голови УАА Мар’яна Заблоцького законопроект №6049-1  дозволяє так званий «squeeze out» для земельних ділянок на полі: «Це дуже важливий механізм для боротьби із земельним рейдерством, коли орендується ділянка всередині поля, щоб заблокувати роботу на всьому полі».

Нагадаємо, що даним документом пропонується:

  • встановити порядок проведення інвентаризації масиву земель сільськогосподарського призначення. Сьогодні у кожному масиві є купа проблем: є земельні ділянки, не внесені до кадастру: це відумерла спадщина, невитребувані паї, польові дороги. Також є безліч кадастрових помилок. Законопроект надає механізм комплексного виправлення цих проблем за однією землевпорядною документацією;
  • Проект Закону надає право орендарю, який використовує не менше 75 % масиву, брати в оренду інші земельні ділянки масиву, з передачею на заміну їх власникам в користування інших рівноцінних ділянок в цьому ж масиві. Якщо згоди щодо оренди не досягнуто, спір вирішуватиметься у суді. 
  • орендарям земельних ділянок дозволяється обмінюватись правами користування ними через договори суборенди без згоди власника, але в рамках того ж масиву. Це має вирішити проблему землекористування у випадку, коли на одному полі працює декілька орендарів.
  • законопроект вирішує застарілу проблему земель колективної власності. Таких земель в Україні більше мільйона гектарів, власника у них по факту немає, і все їх використання відбувається в тіні. Законопроект визначає механізм передачі їх до комунальної власності. Землі тих КСП, які ліквідовані, передаються до комунальної власності безпосередньо законом. Щодо тих КСП, які ще існують як юридичні особи, надається право до 2020 року допаювати сільськогосподарські угіддя, а залишок передати до комунальної власності. Якщо цього зроблено не буде – місцева рада через суд буде оформлювати ці ділянки у комунальну власність. Те ж саме по невитребуваних паях.

ПРИКЛАД МАСИВУ ДО І ПІСЛЯ КОНСОЛІДАЦІЇ:

Іншим законопроектом №6673 – вводяться приватні лабораторії при фітосанітарному контролі. 

Цієї ініціативою пропонується вдосконалити законодавство у сфері карантину рослин з метою його приведення у відповідність до міжнародних актів, та створити нові можливості для фітосанітарної експертизи, зокрема, дозволити проведення фітосанітарної експертизи лабораторіям будь-якої форми власності за умови їх уповноваження Держпродспоживслужбою.

«Фітосанітарний сертифікат - це останній інструмент в руках чиновників для контролю над експортом зерна та інших харчів. До цього вже були скасовані всі можливі сертифікати і дозволи при експорті зерна. Цей останній залишився через існування міжнародної конвенції, яка не дозволяє скасування, а лише часткову приватизацію процедури. З прийняттям цього закону в Україні буде із відривом найбільш ліберальна процедура експорту зерна», - зауважив Мар’ян Заблоцький. 

Підсумовуючи засідання Комітету, він також додав: «Народні депутати, автори законопроектів та члени Комітету вкотре продемонстрували сильне бажання боротись за кращі умови праці українців, за що їм великий уклін». 

Інші події
14 Жовтня, 12:09
В Україні закінчується дія "Державної програми розвитку села до 2015 року", тож...
21 Січня, 10:08
Прийнятий Верховною Радою 16 січня 2014 «Закон про Державний бюджет України» не містить...
24 Листопада, 15:35
24 листопада Верховною Радою України прийнято за основу у першому читанні законопроект...
16 Квітня, 14:48
Сьогодні на засіданні Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної...
Хочете бути в курсі останніх новин Української аграрної асоціації?
Підпишіться на оновлення: