Події

23 Червня 2014, 12:34
МВФ ігнорує звернення українських аграріїв вже 4-й місяць

Представництво Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні ігнорує громадські організації. Як повідомляє прес-служба Української аграрної асоціації (УАА), керівники п'яти українських аграрних об'єднань у листі від 7 березня 2014 р. звернулися до постійного представника МВФ в Україні Жерома Ваше, посла США в Україні Джеффрі Пайєтта та Голови представництва ЄС в Україні Яна Томбінського з пропозицією розпочати діалог щодо збереження діючої системи оподаткування сільгоспвиробників. Однак відповіді від МВФ не послідувало. Аграрії кажуть, що будуть звертатися до Виконавчої ради МВФ за роз'ясненнями неконструктивної позиції українського представництва організації – ситуація з пільгами критична.

Як повідомлялося в спеціальній доповіді Міжнародного валютного фонду по Україні, розміщеному на сайті організації, МВФ має намір рекомендувати Кабінету Міністрів України скасувати пільги для аграріїв по сплаті податку на додану вартість.

Голова Української аграрної асоціації Володимир Макар пояснює: «Податкові пільги залучили чималі інвестиції в український аграрний сектор – тільки за останні 5 років вони принесли нашій економіці більше 5 млрд. доларів США. У сьогоднішній дуже непростій економічній ситуації за кожен долар, залучений в українську економіку, треба боротися. Однак МВФ каже про ліквідацію цього пільгового режиму, український Мінфін намагається виконати функцію з наповнення бюджету не прогнозуючи наслідки на кілька років вперед, а Мінагрополітики взагалі «склало лапки» і не захищає аграрний сектор. При цьому сам МВФ на діалог з аграріями не йде».

За підрахунками профільних асоціацій, у разі скасування спецрежиму оподаткування збитковим стане кожне друге сільгосппідприємство України, а скорочення валового обсягу виробництва сільгосппродукції складе 8-10%.

У листі, підписаному Головою Української аграрної асоціації Володимиром Макаром, Президентом Української аграрної конфедерації Леонідом Козаченком, Генеральним директором Українського клубу аграрного бізнесу Володимиром Лапою, Головою Аграрного союзу України Геннадієм Новіковим та Головою Ради директорів асоціації «Союз птахівників України» Олександром Бакуменком, підкреслюється, що на відміну від США, ЄС і Росії, де прямі субсидії сільському господарству становлять від 12% до 21% від вартості продукції, в Україні фактично немає програм прямих дотацій з бюджету або системи гарантування мінімальних цін на продукцію. Єдиною дієвою формою підтримки в Україні залишаються податкові пільги, що дозволяють зберегти конкурентоспроможність українських сільгоспвиробників на світовому аграрному ринку. Дані пільги і пропонує скасувати Міжнародний валютний фонд.

Варто відзначити, що при наданні кредитів європейським країнам (Греції, Іспанії) МВФ не вимагає скасувати підтримку аграріїв цих країн, чим ставить європейських фермерів у вигідніше становище, порівняно з їх українськими колегами.

Пропозиції українських аграрних об'єднань Фонду зводяться до наступного:

  1. Кардинально скоротити витрати держбюджету на чиновницький апарат і прямі дотації.
  2. Приватизувати державні аграрні підприємства, які не є життєво необхідними.
  3. Зняти мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.
  4. Залишити дію норм Податкового кодексу в частині надання сільськогосподарським підприємствам спеціального режиму оподаткування до 31 грудня 2017 р.

Відповіді від українського представництва МВФ немає. Аграрії кажуть, що наступним кроків у їх діалозі з МВФ будуть звернення до Виконавчої ради МВФ – ситуація з пільгами критична.

Інші події
1 Березня, 13:01
28 лютого у парламенті був зареєстрований законопроект №6148  «Про внесення змін до...
25 Лютого, 13:29
Українська аграрна асоціація позитивно оцінює ініціативу Мінекономторгівлі щодо...
20 Листопада, 15:11
Сьогодні на своєму засіданні Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин ВР...
14 Жовтня, 12:09
В Україні закінчується дія "Державної програми розвитку села до 2015 року", тож...
Хочете бути в курсі останніх новин Української аграрної асоціації?
Підпишіться на оновлення: