Події

На запит Мінфіну аграрії надали пропозиції щодо наповнення державного бюджету

У відповідь на прохання Міністерства фінансів України надати своє бачення реформування системи оподаткування податком на додану вартість сільгосптоваровиробників профільні аграрні об’єднання запропонували уряду не змінювати систему оподаткування, а сфокусувати свої зусилля на альтернативних джерелах наповнення бюджету.

За розрахунками аграріїв, у разі ефективного використання державного майна у сфері АПК, уряд може забезпечити додаткове фінансування держбюджету на суму, еквівалентну податковим пільгам для галузі. Відповідний лист до Мінфіну направили Голова Української аграрної асоціації (УАА) Володимир Макар, Голова Ради директорів Асоціації «Союз птахівників України» Олександр Бакуменко та Президент Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) Алекс Ліссітса.

Як повідомляє прес-служба УАА, 09 квітня 2014 року голова Міністерства фінансів України Олександр Шлапак звернувся до об’єднань сільськогосподарських товаровиробників у листі з проханням розглянути пропозиції щодо зменшення податкової підтримки сільгоспвиробників, а також надати своє бачення реформування системи оподаткування податком на додану вартість. Детально вивчивши пропозиції Мінфіну, аграрії дійшли висновку щодо неможливості їх запровадження.

У своєму листі керівники профільних асоціацій окреслили чотири принципові позиції:

1. Суттєвий перегляд податкових пільг для АПК в умовах різкого падіння рентабельності сільгоспвиробництва є неможливим, оскільки призведе до більших втрат бюджету, ніж росту його доходів. Скасування податкової пільги призведе до зупинки більшості сільськогосподарських підприємств.

rent

 Джерело: Державний комітет статистики України

2. З боку уряду несправедливо шукати додаткових коштів для бюджету від приватних агропромислових підприємств, допоки уряд самостійно займається збитковим бізнесом в АПК через сотні державних підприємств. До розгляду підвищення податкового навантаження в АПК уряд має прийняти рішення позбавитись власних збиткових активів в агропромисловості.

3. У разі ефективного використання чи приватизації державного майна у сфері АПК уряд може забезпечити додаткове фінансування державного бюджету на суму, еквівалентну податковим пільгам для галузі.

За розрахунками аграрних асоціацій, продаж активів неефективних державних підприємств, що підпорядковуються Міністерству аграрної політики України, а також ліквідація таких установ як «Аграрний фонд», «Украгролізинг», «Аграрна біржа» тощо, може принести державному бюджету щонайменше 10 млрд. грн. Передача земель НААН в оренду на ринкових засадах може принести державному бюджету принаймні 1 млрд. грн. Україна може також генерувати щонайменше 2 млрд. грн. додаткових доходів, якщо будуть оптимізовані процедури оренди сільськогосподарських земель державної власності. Окрім цього, проаналізувавши витрати державного бюджету на АПК в 2014 році, аграрії надали Мінфіну пропозиції його скорочення, принаймні, на 2,7 млрд. грн.

4. Розуміючи проблеми з наповненням державного бюджету, аграрії готові підтримати певне збільшення податкового навантаження на галузь, у випадку, якщо нові податки будуть надходити у місцеві бюджети, а також буде вирішене питання дії податкових пільг після 2017 року.

Приміром, на розгляді Верховної Ради перебуває законопроект № 4151, яким пропонується введення збору на соціально-економічний розвиток регіонів у розмірі 100 грн. з кожного гектару орендованої землі сільськогосподарського призначення. Збір щороку приноситиме у зведений державний бюджет 2,4 млрд. грн. додаткового доходу.

Інші події
21 Лютого, 16:20
Як підрахували в Українській аграрній асоціації (УАА), кожна п'ята гривня, внесена...
20 Листопада, 15:11
Сьогодні на своєму засіданні Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин ВР...
5 Жовтня, 11:04
Сьогодні, 5 жовтня 2017 р., народні депутати України проголосували за прийняття одного із...
Хочете бути в курсі останніх новин Української аграрної асоціації?
Підпишіться на оновлення: