Події

Підтримано за основу законопроект 4355 щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами

19 квітня 2016 року року Верховна Рада України прийняла за основу законопроект №4355 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель”, авторами якого виступили 37 народних депутатів України, Секретаріат Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру, та у розробці якого брала участь Українська Аграрна Асоціація. 

Основні положення законопроекту передбачають:

1. Встановити, що землі державної власності за межами населених пунктів, передаються у власність територіальних громад, які об’єднались відповідно до закону, та визначити порядок такої передачі;

2. Передати сільським, селищним, міським радам повноваження з розпорядження землями державної власності за межами населених пунктів в якості делегованих повноважень (крім земель оборони, земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення на об’єктах природно-заповідного фонду загальнодержавного значення та інших, які мають важливе значення для держави).

3. Надати повноваження із здійснення державного контролю за використанням та охороною земель:

- центральному органу, який реалізує державну політику у сфері земельних відносин,

- виконавчим органам сільських, селищних, міських рад (у частині контролю за виконанням вимог щодо використання земельних ділянок за цільовим призначенням; дотримання строків своєчасного повернення тимчасово зайнятих земельних ділянок та обов'язкового виконання заходів щодо приведення їх у стан, придатний для використання за призначенням; вжиття відповідно до закону заходів щодо повернення самовільно зайнятих земельних ділянок їх власникам або користувачам).

Встановити, що повноваження зі здійснення державного контролю за використанням та охороною земель виконавчі органи місцевого самоврядування набувають у разі прийняття відповідною радою рішення про їх здійснення.

Встановити, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, здійснює нагляд за здійсненням виконавчими органами місцевого самоврядування державного контролю за використанням та охороною земель.

4. Надати органам місцевого самоврядування повноваження щодо зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності.

5. Визначити порядок встановлення (відновлення) меж територіальних громад при виникненні невизначеності або спору з приводу таких меж.

У законопроекті враховано позиції громадських організацій, представників бізнесу, експертів та державних органів, компетенція яких стосуються питань, які пропонується врегулювати законопроектом.

Слід зазначити, що законопроект вмістив всі кращі напрацювання законопроектів 1159 та 3510, в розробці яких взяла участь Українська Аграрна Асоціація, його розробка в комплексі тривала понад рік, а кінцева редакція законопроекту стала компромісною позицією всіх зацікавлених сторін.

Інші події
17 Липня, 11:09
Без податкових пільг для вітчизняних аграріїв українцям вигідніше буде класти гроші на...
15 Квітня, 15:44
Незважаючи на поступове збільшення середнього терміну оренди земель, в Україні кожен...
21 Лютого, 16:20
Як підрахували в Українській аграрній асоціації (УАА), кожна п'ята гривня, внесена...
Хочете бути в курсі останніх новин Української аграрної асоціації?
Підпишіться на оновлення: