Події

12 Серпня 2014, 15:32
Повернення місцевим радам повноважень розпоряджатися державними землями принесе їм 1 млрд. грн.

Українська аграрна асоціація пропонує Верховній Раді у найближчий час розглянути законопроект № 4150 від 17.02.2014 р. «Про деякі заходи щодо посилення ролі територіальних громад в управлінні земельними ресурсами». Документом, прийнятим на сьогоднішньому засіданні Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин ВР, пропонується передати державні землі сільгосппризначення із розпорядження Державного агентства земельних ресурсів місцевим радам. Виконання цих функцій саме органами місцевого самоврядування є поширеною міжнародною практикою розвинених країн, сприятиме ефективнішому використанню земель та наближенню адміністративних послуг до їх споживачів. Законопроект розроблений народними депутатами України Олегом Кулінічем та Володимиром Пилипенком за участі УАА.

Як зазначають в Українській аграрній асоціації, в системі управляння державними землями склалася ситуація, при якій органи місцевого самоврядування з одного боку зацікавлені у встановлені найкращої ціни оренди земельних ділянок, адже платня за неї спрямовується до місцевого бюджету, а з іншого – вони позбавлені будь-якого впливу на рішення щодо передачі землі в оренду.

«Про необхідність передати на місцевий рівень більше владних повноважень кажуть Президент, представники Кабміну, чи не всі фракції Верховної Ради, проте на розробку глобальної програми потрібен час – це великий та досі складний процес. Ми пропонуємо не зволікати та починати з села – повернути місцевим радам повноваження розпоряджатися державними землями, що лежать в межах територій цих рад» – каже голова Української аграрної асоціації Володимир Макар. «Підтримати цю ідею, викладену в законопроекті № 4150, має кожен депутат – це буде приклад реальної децентралізації влади. За оцінкою УАА, від ефективнішого розпорядження землями місцеві бюджети зможуть щороку отримувати додатково до 1 млрд. грн.» – підкреслює експерт.

Законопроектом № 4150 передбачається:

  1. Віднести до комунальної власності відповідних територіальних громад сіл, селищ, міст всі землі, розташовані за межами населених пунктів в межах територій сільських, селищних, міських рад.
  2. Віднести до спільної власності відповідних територіальних громад земельні ділянки, на яких розташовані будівлі, споруди, інші об’єкти нерухомого майна такої власності, а також комунальні підприємства, які перебувають у такій власності.
  3. Передати від районних державних адміністрацій до сільських, селищних, міських рад повноваження щодо виділення земельних паїв власникам земельних паїв у натурі (на місцевості).
  4. Передати від районних державних адміністрацій до сільських, селищних, міських рад повноваження щодо зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності.
  5. Закріпити визначення території місцевої ради на законодавчому рівні.
Інші події
12 Квітня, 15:20
Аналітик Української аграрної асоціації (УАА) Мар'ян Заблоцький  під час прес-конференції...
4 Лютого, 11:04
Експерти Української аграрної асоціації (УАА) розробили «Програму розвитку АПК України до...
20 Грудня, 15:04
Прийняття Верховною Радою 19 грудня 2013 року законопроекту № 3757 підтримає виробників...
1 Квітня, 15:53
Коментар Української аграрної асоціації (УАА) до Закону України «Про запобігання...
Хочете бути в курсі останніх новин Української аграрної асоціації?
Підпишіться на оновлення: