Події

10 Липня 2018, 17:32
Прийнято у першому читанні проект Закону України "Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству" (реєстр. № 8121 від 14.03.2018)

10.07.2018 народні депутати Украни розглянути та прийняли за основу законопроект, який спрямований на запобігання рейдерству в аграрній сфері. Авторами цього законопроекту є 32 народних депутати (Кулініч О.І., Бакуменко О.Б., Ляшко О.В. та ін.). До розробки законопроекту залучалися і фахівці Української аграрної асоціації.

Упродовж останніх років рейдерське захоплення земель та майна сільськогосподарських підприємств набуло загрозливих для економіки країни масштабів. З метою запобігання та негайного реагування на такі явища у серпні 2017 року за рішенням Уряду були створені оперативні штаби в регіонах спільно з обласними державними адміністраціями, територіальними підрозділами МВС, Держгеокадастру, Мін'юсту, аграрними асоціаціями для недопущення незаконних захоплень врожаю і землі у фермерів. Такі штаби працювали під час збиральної кампанії - до 15 листопада 2017 року, а у квітні 2018 року - відновлено їхню роботу. 

Тому законопроектом пропонується запровадити низку антирейдерських заходів та встановити дієві запобіжники щодо захисту майнових прав власників і користувачів земельних ділянок з метою запобігання протиправному поглинанню і захопленню підприємств в аграрному секторі економіки.

Нагадаємо, одними з основних положень проекту Закону є:

  • надання державним кадастровим реєстраторам доступу в онлайн-режимі до відомостей, що містяться у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, а державним реєстраторам прав - онлайн-доступ до всіх відомостей, що містяться у Державному земельному кадастрі;

  • державні реєстратори прав зобовязані перевіряти не тільки відомості у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, а й наявність відповідних відомостей у Державному земельному кадастрі. Під час проведення реєстрації прав державний реєстратор також зобов’язаний перевірити, чи має право особа, яка звернулася із заявою про реєстрацію, на вчинення таких дій, а також перевірити наявність інформації про нерухоме майно в інших державних реєстрах;

  • продовження дії договору оренди земельної ділянки на такий самий строк і на таких самих умовах здійснюється автоматично, якщо договір оренди землі має умову про його автоматичне поновлення та орендована земельна ділянка не належить до земель державної або комунальної власності – інформація про автоматичне поновлення правочинів обов’язково вноситься до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно під час проведення державної реєстрації такого права;

  • державний реєстратор прав зобов’язаний залишати без розгляду заяву про реєстрацію права на нерухоме майно, якщо кадастровий номер земельної ділянки відсутній у Державному земельному кадастрі.

 

Інші події
20 Листопада, 15:11
Сьогодні на своєму засіданні Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин ВР...
27 Вересня, 10:56
В Українській аграрній асоціації (УАА) викликає занепокоєння можливість продовження...
19 Квітня, 13:28
Вчора набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо...
30 Серпня, 12:23
У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 3140 від 29.08.2013 «Про внесення змін до...
Хочете бути в курсі останніх новин Української аграрної асоціації?
Підпишіться на оновлення: