Події

У Раді зареєстровано законопроект щодо вирішення питання колективної власності, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільгосппризначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення
23 лютого 2017 р. у Верховній Раді України зареєстровано законопроект 6049-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні», у розробці якого брала участь Українська аграрна асоціація.
 
Авторами законопроекту є: Кулініч О.І., Мірошніченко І. В.,  Бакуменко О.Б.,  Кучер М.І.,  Заболотний г.М.,Юрчишин П.В., Бриченко І.В., Люшняк М.В.,Кузьменко А.І.,Дмитренко О.М., Кіт А.Б., Лабазюк С.П.,Лунченко В.В., Хлань С.В., Давиденко В.М., Петьовка В.В.,Негой Ф.Ф., Дідич В.В., Мартиняк С.В., Бобов Г.Б. та Шипко А.Ф.
 
Основні положення законопроекту передбачають:
 
1. Вирішення проблем колективної власності на землю:
 
- визнати комунальною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст землі колективної власності тих колективних сільськогосподарських підприємств, які ліквідовані;
 
- надати можливість загальним зборам членів колективних сільськогосподарських підприємств, паювання земель у яких завершилось, до 2020 року перерозподілити між собою (допаювати) залишок сільськогосподарських угідь та передати землі несільськогосподарського призначення до комунальної власності;
 
- встановити кінцевий строк виділення в натурі (на місцевості) невитребуваних (нерозподілених) земельних ділянок; 
 
- надати органам місцевого самоврядування право тимчасового розпорядження землями колективної власності шляхом передачі їх в оренду до моменту державної реєстрації права власності на них;
 
- надати органам місцевого самоврядування з 2020 року право звертатись до суду із заявою про передачу до комунальної власності земельних ділянок колективної власності в порядку визнання майна безхазяйним (із встановленням права власників невитребуваних (нерозподілених) земельних ділянок, які з поважних причин пропустили строк виділення їх в натурі (на місцевості), безоплатно одержати земельні ділянки із земель комунальної власності.
 
2. Визначення порядку проведення інвентаризації масиву земель Державного земельного кадастру, в процесі якої буде здійснюватися:
 
- виправлення помилок Державного земельного кадастру щодо земельних ділянок, які розташовані в межах масиву,
 
- формування земельних ділянок «невитребуваних паїв», земельних ділянок під польовими дорогами,
 
- внесення до Державного земельного кадастру відомостей про межі масиву земель сільськогосподарського призначення.
 
3. Визначення масиву земель сільськогосподарського призначення як об’єкту Державного земельного кадастру.
 
4. Встановлення, що земельні ділянки під проектними польовими дорогами передаються в оренду землекористувачу, який використовує земельні ділянки загальною площею 75% від загальної площі масиву. Якщо такий землекористувач відсутній, то такі земельні ділянки передаються в оренду особам, які використовують не менше 25 відсотків масиву.
 
5. Встановлення обов’язковості відшкодування витрат на зрошення масиву земель сільськогосподарського призначення землекористувачу, якому належать на праві власності або передані йому в користування (оренда, суборенда, емфітевзис) не менше 75 відсотків площі земельних ділянок, розташованих у масиві.
 
6. Надання можливості фізичним та юридичним особам використовувати земельні ділянки під лісосмуги та інші захисні насадження на праві оренди, право на яке буде набуватись без проведення земельних торгів.
 
7. Надання права землекористувачу, який використовує земельні ділянки загальною площею 75% від загальної площі масиву, одержувати в оренду інші земельні ділянки масиву за умови надання взамін у суборенду іншої земельної ділянки, розташованої у цьому ж масиві. У разі відмови договір оренди укладається за рішенням суду.
 
8. Встановлення порядку встановлення земельних сервітутів для розташування меліоративних систем.
 
Ухвалення даного законопроекту дозволить створити ефективний механізм використання масивів земель сільськогосподарського призначення з метою запобігання рейдерству та стимулювання зрошення, а також вирішення проблеми використання земель колективної власності на землю.
Інші події
28 Листопада, 10:53
Українська аграрна асоціація закликає учасників ринку не платити хабарів...
20 Січня, 15:43
23 березня 2015 року - важлива дата в житті Державного агентства земельних ресурсів...
24 Листопада, 16:00
24 листопада Верховною Радою України прийнято за основу у першому читанні законопроект...
21 Лютого, 16:20
Як підрахували в Українській аграрній асоціації (УАА), кожна п'ята гривня, внесена...
Хочете бути в курсі останніх новин Української аграрної асоціації?
Підпишіться на оновлення: