Події

15 Квітня 2014, 15:44
УАА закликає Верховну Раду запровадити мінімальний термін оренди земель сільгосппризначення

Незважаючи на поступове збільшення середнього терміну оренди земель, в Україні кожен другий земельний пай здається на короткостроковий період. На думку експертів Української аграрної асоціації (УАА), в Україні має бути введений мінімальний термін оренди земель сільгосппризначення. Таке рішення дозволить не лише захистити землі від виснаження, а й підвищити інвестиційну привабливість аграрного сектора України.

В Україні другий рік поспіль спостерігається падіння обсягів прямих іноземних інвестицій. Якщо в 2012 р. в Україну інвестовано 7,4 млрд. дол. США , в 2013 – 3,4 млрд. дол. США, то за січень-лютий 2014р. спостерігається відтік інвестицій з країни. На думку експертів УАА, для того щоб змінити ситуацію, Кабінету Міністрів України та Верховній Раді необхідно насамперед зосередити свої зусилля на залученні інвестицій в головну на сьогоднішній день галузь української економіки – сільгосптоваровиробництва.

«Галузь вимагає серйозних змін у державному регулюванні, в тому числі у вдосконаленні умов оренди землі» – говорить Володимир Макар, Голова Української аграрної асоціації.

Незважаючи на те, що в Україні спостерігається поступове збільшення середнього терміну оренди земель, кожен другий земельний пай все ще здається на короткостроковий період (1-5 років) . Короткострокова оренда не стимулює орендарів стежити за родючістю ґрунтів, веде до виснаження і висушування земель. При цьому більше 60% договорів оренди все ще укладається в натуральній формі – вони оплачуються зерном, паливом, наданням послуг, ціни на які часто встановлюють самі орендарі.

Необхідність введення в Україні мінімального терміну оренди земель сільгосппризначення підтверджує і світовий досвід. У багатьох країнах ЄС (Австрії, Бельгії, Франції, Італії, Португалії, Нідерландах та інших країнах) мінімальний термін оренди землі встановлено на законодавчому рівні.

Таблиця: мінімальний термін оренди земель сільгосппризначення в деяких європейських країнах

Країна Мінімальний термін оренди
Італія 15 років
Бельгія 9 років
Франція 9 років

Джерело: Українська аграрна асоціація

Таким чином, власники землі в Європі та орендарі можуть здійснювати довгострокове планування, дотримуватися сівозміни, залучати кредити на вигідних умовах.

Нагадаємо, раніше УАА опублікувала «Програму розвитку АПК України до 2020 року». Документом передбачається перехід від прямих дотацій до податкової підтримки АПК, системна дерегуляція, зміна ролі держави на аграрному ринку, реформування земельних відносин, освіти і науки в АПК.

Інші події
22 Травня, 16:45
Верховна рада у першому читанні прийняла законопроект № 2459 щодо змін до закону "Про...
24 Січня, 17:03
Зобов'язання щороку постачати до Китаю певну кількість зерна може підірвати продовольчу...
15 Листопада, 12:53
Наскільки можна зрозуміти із останніх заяв Держзембанку, масштабна програма кредитування...
11 Липня, 12:40
11 липня Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики підтримав одразу два...
Хочете бути в курсі останніх новин Української аграрної асоціації?
Підпишіться на оновлення: