Події

УАА запропонувала власну «Програму розвитку АПК України до 2020 року»

Експерти Української аграрної асоціації (УАА) розробили «Програму розвитку АПК України до 2020 року». Документом передбачається системна дерегуляція, зміна ролі держави на аграрному ринку, реформування земельних відносин, освіти та науки в АПК.

Головною проблемою українського АПК, на думку експертів Української аграрної асоціації, є надмірна зарегульованість сектору, тому найбільший поштовх до розвитку ринку може дати саме дерегуляції.

Програма, запропонована УАА, містить 5 розділів:

  1. Реформа земельних відносин.
  2. Розвиток інфраструктури.
  3. Регулювання ринків, реформування державних органів, навчальних та наукових закладів в АПК.
  4. Продовольча безпека, підвищення безпечності та якості харчової продукції.
  5. Стимулювання розвитку малих агрогосподарств.

Програмою пропонується перехід від адміністративно-командної моделі державного контролю над АПК до ліберальної моделі функціонування галузі. Програма базується на засадах вільної конкуренції та рівноправ’я агропромисловості з іншими галузями економіки, самодостатності та самофінансування аграрного сектору України.

Голова УАА Володимир Макар пояснює: «Це перший варіант документу, сьогодні ми його виносимо на громадське обговорення. Він сфокусований, в першу чергу, на вирішені проблем рослинництва, адже це базова підгалузь, яка впливає на всі інші, та є основою українського експорту. Безумовно, кожна підгалузь має свої специфічні проблеми, і з часом ми їх включимо до наступної версії документу. Свої думки та ідеї просимо направляти на е-мейл strategy@uagra.com.ua. Всі напрацювання будуть надані Міністерству аграрної політики, Кабінету міністрів та профільному комітету Верховної Ради».

Нагадаємо, 17 жовтня 2013 року Кабінет міністрів України прийняв «Стратегію розвитку АПК до 2020 року», наразі Міністерство аграрної політики України розробляє відповідну програму реалізації стратегії.

Інші події
12 Серпня, 15:32
Українська аграрна асоціація пропонує Верховній Раді у найближчий час розглянути...
27 Травня, 15:44
Відповідно до наказу Першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства...
8 Жовтня, 12:22
На думку експертів Української аграрної асоціації (УАА) «Стратегія розвитку аграрного...
5 Лютого, 10:45
Голова «Української аграрної асоціації» (УАА) Володимир Макар вважає, що для збільшення...
Хочете бути в курсі останніх новин Української аграрної асоціації?
Підпишіться на оновлення: