Події

Уряд і Верховна Рада суттєво погіршили умови ведення аграрного бізнесу – УАА

Як відзначають в УАА, прийнятий вчора нардепами пакет змін до законодавства суттєво погіршує умови ведення аграрного бізнесу в Україні. З 1 січня 2015 року посилено податкове навантаження на аграріїв:

  • Запроваджено невідшкодування ПДВ при експорті зерна для всіх учасників ринку;
  • Підвищено фіксований сільгоспподаток в 16 разів;
  • Підвищено земельний податок в 10 разів;
  • Введено імпортне мито на засоби захисту рослин, насіння, сільгосптехніку та запчастини, які самі по собі вже суттєво подорожчали через знецінення гривні.

Крім того, наразі достеменно не відомо, яким буде фінальна версія законів про трансфертне ціноутворення та чи насправді не буде запроваджено оподаткування нерухомості, яку використовують для сільгоспвиробництва, адже багато правок вносилося «з голосу».

Голова Української аграрної асоціації Володимир Макар відзначає: «Реалізація урядових податкових ініціатив на практиці призведе до переходу на контрафактні засоби захисту рослин, зростання контрабанди тощо. Ми бачимо лише збільшення податків, в той час як найбільш болючі питання, такі як реєстрація договорів оренди, питання дерегуляції, навіть не піднімаються! Що стосується бюджету, то фінального варіанту ще не існує в природі, але загальні тенденції не надають оптимізму. Зароблені важкою працею гроші планують викидати незрозуміло на що. Приміром, в одному з останніх варіантів бюджету заплановано у 2015 році витратити 57 мільйонів грн. на діяльність Держсільгоспінспекції, яку Уряд почав ліквідовувати ще у вересні. Це не припустимо!».

Інші події
26 Лютого, 08:58
Українська аграрна асоціація (УАА) просить Верховну Раду України в найкоротші терміни...
27 Травня, 15:44
Відповідно до наказу Першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства...
18 Грудня, 10:03
Голова Української аграрної асоціації Володимир Макар: «Перед Міністерством аграрної...
22 Травня, 16:45
Верховна рада у першому читанні прийняла законопроект № 2459 щодо змін до закону "Про...
Хочете бути в курсі останніх новин Української аграрної асоціації?
Підпишіться на оновлення: