Події

1 Липня 2014, 17:59
Верховна Рада скасувала дозволи на вивезення зерна за межі області – УАА

Сьогодні Верховна Рада прийняла законопроект № 3140 від 29.08.2013 «Про внесення змін до Закону України «Про зерно та ринок зерна в Україні» (щодо оптимізації формування зернових ресурсів України)». Законопроект розроблено народним депутатом України Володимиром Пилипенком за участі Української аграрної асоціації (УАА).

За законопроект № 3140, зареєстрований 29.08.2013 «Про внесення змін до Закону України «Про зерно та ринок зерна в Україні» (щодо оптимізації формування зернових ресурсів України)» проголосували 250 депутатів при необхідних 226.

Голова Української аграрної асоціації Володимир Макар відзначає: «Існування законодавчих положень щодо регіональних ресурсів зерна залишається приводом для необґрунтованих обмежень пересування зерна в межах України, а також створює можливості до корупційних зловживань у цій сфері та фінансових втрат для аграріїв».

За інформацією деяких учасників ринку, аграрії часто змушені просити дозволу в місцевих адміністрацій на вивезення зерна за межі області. Чиновники обґрунтовують необхідність отримання такого дозволу відповідною статтею Закону України «Про зерно та ринок зерна», згідно якої на обласні адміністрації покладений «контроль за формуванням регіональних ресурсів зерна».

Як відмічають в УАА, механізм цінового регулювання через формування регіональних ресурсів зерна довів свою неефективність, у зв’язку з чим був запроваджений новий механізм забезпечення областей борошном – через Аграрний фонд за фіксованими Міністерством аграрної політики та продовольства цінами. Починаючи з 2011 року, Міністерство аграрної політики та продовольства щорічно визначає щомісячні обсяги реалізації пшеничного та житнього борошна, виробленого із зерна державного інтервенційного фонду для кожної області.

Прийняття законопроекту № 3140 ліквідує менш ефективний та недієвий механізм – формування регіональних ресурсів зерна при збереженні існуючого механізму (забезпечення регіонів борошном через Аграрний фонд).

 

Інші події
24 Листопада, 15:35
24 листопада Верховною Радою України прийнято за основу у першому читанні законопроект...
11 Березня, 14:43
Коментар Української аграрної асоціації щодо переговорів українського уряду з Міжнародним...
21 Лютого, 16:19
"Мы увеличили объемы экспорта на 40%, то есть мы экспортировали сельскохозяйственной...
7 Липня, 14:40
Стаття Голови Української аграрної асоціації для видання "Європейська правда" Знайомий...
Хочете бути в курсі останніх новин Української аграрної асоціації?
Підпишіться на оновлення: