Події

11 Березня, 14:43
Збереження податкових пільг має стати основною переговорною позицією українського уряду в діалозі з МВФ – УАА

Коментар Української аграрної асоціації щодо переговорів українського уряду з Міжнародним валютним фондом.

Незважаючи на кардинальне зниження державних витрат, Україні в сьогоднішній економічній ситуації необхідно зовнішнє фінансування. Новий уряд країни декларує готовність до прийняття непопулярних рішень, які дійсно давно мали б бути зробленим, – скорочення кількості чиновників, скасування непотрібних інспекцій та поступове підвищення цін на газ для населення.

Проте закликаємо уряд пам'ятати про економічні інтереси України. Перелік рекомендацій МВФ ніколи не був жорстким і підлягав переговорам. Збереження податкових пільг для сільського господарства має стати основною переговорною позицією уряду в діалозі з МВФ. Згідно з чинним Податковим кодексом України, спецрежим оподаткування ПДВ сільгосппідприємств діє до 1 січня 2018 року. Дана пільга (чи не єдина, яку має агросектор) показала свою ефективність – АПК вийшов на лідерські позиції в українській економіці.

УАА нагадує, що на відміну від США, ЄС і Росії, де прямі субсидії сільському господарству становлять від 12% до 21% від доданої вартості, в Україні фактично немає програм прямих дотацій з бюджету або системи гарантування мінімальних цін на продукцію. Єдиною дієвою формою підтримки в Україні залишаються податкові пільги, що дозволяє зберегти конкурентоспроможність порівняно з країнами-конкурентами на світовому аграрному ринку.

За підрахунками профільних асоціацій, у разі прийняття урядом рішення про скасування податкових пільг для сільгоспвиробників їхні втрати складуть близько 19 млрд. грн. При цьому кількість збиткових сільгосппідприємств зросте до 50% з 17-30%, а скорочення валового обсягу виробництва сільгосппродукції складе 8-10%.

Нагадаємо, раніше УАА опублікувала «Програму розвитку АПК України до 2020 року». Документом передбачається перехід від прямих дотацій до податкової підтримки АПК, системна дерегуляція, зміна ролі держави на аграрному ринку, реформування земельних відносин, освіти і науки в АПК.

Інші події
17 Липня, 11:09
Без податкових пільг для вітчизняних аграріїв українцям вигідніше буде класти гроші на...
3 Липня, 11:22
В Українській аграрній асоціації позитивно оцінюють розробку законопроекту № 2436а від 27...
16 Вересня, 12:33
У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 3237 від 12.09.2013 «Про внесення змін до...
24 Листопада, 15:35
24 листопада Верховною Радою України прийнято за основу у першому читанні законопроект...
Хочете бути в курсі останніх новин Української аграрної асоціації?
Підпишіться на оновлення: