Події

29 Січня 2015, 10:23
Без зміни закону «Про карантин рослин» корупційні ризики при видачі карантинного та фітосанітарного сертифікатів лишаються – УАА

Українська аграрна асоціація підтримує прийняття Постанови Кабінету міністрів України «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності» від 28.01.2015 р., яка спрощує процедуру фітосанітарної експертизи зернових та інших об’єктів регулювання. Проте експерти асоціації звертають увагу на те, що для повного вирішення проблеми необхідно внести відповідні зміни і до закону України «Про карантин рослин».

Як слідує з повідомлення, опублікованого на сайті Кабінету міністрів України, документ зобов’язує інспекторів Державної ветеринарної та фітосанітарної служби видавати карантинний та фітосанітарний сертифікати протягом 24 годин з моменту завантаження транспортного засобу.

Коментує Голова Української аграрної асоціації Володимир Макар: «Ми підтримуємо бажання Уряду спростити ведення аграрного бізнесу – це надзвичайно позитивний сигнал для всіх учасників ринку. У той самий час варто відзначити, що чинний закон України «Про карантин рослин» дозволяє Державній фітосанітарній службі видавати і карантинний і фітосанітарний сертифікати протягом 5 діб. Тому для остаточного вирішення проблеми з потенційно корупційним затягуванням видачі сертифікатів необхідно не лише прийняти цю постанову, але й внести зміни до закону. Крім того, з метою зниження регуляторного навантаження на експортерів сільгосппродукції, в закон необхідно ввести чітку норму, за якої необхідність карантинного сертифікату має визначати країна в яку відбувається експортна поставка, а не українські чиновники».

Інші події
10 Липня, 12:17
Україна зможе відмовитися від податкових пільг для сільського господарства у 2025 році....
18 Червня, 11:23
16 червня Комітетом з питань аграрної політики та земельних відносин підтримано...
24 Листопада, 16:00
24 листопада Верховною Радою України прийнято за основу у першому читанні законопроект...
7 Липня, 14:40
Стаття Голови Української аграрної асоціації для видання "Європейська правда" Знайомий...
Хочете бути в курсі останніх новин Української аграрної асоціації?
Підпишіться на оновлення: