Події

Повідомлення про стан

Робота в режимі обслуговування.
21 Січня 2014, 10:08
Експортерам зерна повертатимуть ПДВ – УАА

Прийнятий Верховною Радою 16 січня 2014 «Закон про Державний бюджет України» не містить будь-яких змін до Податкового кодексу, що стосуються експорту зерна, повідомляє прес-служба Української аграрної асоціації (УАА). Таким чином, в Україні з 1 січня 2014 р. відбувається справляння ПДВ при операціях із зерновими і технічними культурами, а також його повернення експортерам.

У фінальній версії документа, підписаного Президентом України і опублікованого 20 січня 2014 р. на сайті Верховної Ради, відсутні будь-які зміни до Податкового кодексу, що стосуються експорту зерна. Таким чином, роз'яснює УАА, продовжить свою дію закон № 713 -VII від 19 грудня 2013 р. (про ставки окремих податків і податкових пільг), яким передбачається стягування ПДВ при операціях із зерновими і технічними культурами з 1 січня 2014 р. за умови, що їх здійснюють сільгоспвиробники або підприємства, які безпосередньо купили в них зернові/технічні культури.

Завдяки поверненню до практики відшкодування ПДВ при експорті зерна доходи вітчизняного сільгоспвиробника виростуть. За підрахунками УАА, рентабельність виробництва зерна зросте до 10-12% і сприятиме активізації аграрного сектора економіки – створенню нових робочих місць, підвищенню заробітних плат в секторі, розширенню інвестиційних програм.

Головний плюс прийнятого рішення, на думку Глави Української аграрної асоціації Володимира Макара, лежить у площині зменшення кількості посередників на ринку. «Отримати повернення ПДВ при експорті зможуть лише виробники зерна і підприємства, які придбали його у безпосередніх сільгоспвиробників. В експортних операціях буде задіяний максимум 1 посередник, а не 2-3, як зараз. Таким чином, виробники зерна отримують справедливіше ціну на свою продукцію» – резюмує експерт.

Нагадаємо, нульовий ПДВ на операції з зерном був введений в 2011 році і фактично скасовував відшкодування цього податку зернотрейдерам. В результаті зернотрейдери знизили закупівельні ціни, від чого постраждали сільгоспвиробники. Повернення ПДВ при експорті зерна дозволить частково компенсувати втрати, отримані українськими виробники зерна в результаті падіння світових цін в 2013 році.

Інші події
4 Липня, 16:49
3 липня 2013 року у Верховній Раді України був зареєстрований законопроект №2494а «Про...
18 Червня, 11:23
16 червня Комітетом з питань аграрної політики та земельних відносин підтримано...
10 Липня, 12:17
Україна зможе відмовитися від податкових пільг для сільського господарства у 2025 році....
20 Липня, 16:45
15 липня Верховною Радою України прийнято в цілому законопроект 2655 про внесення змін до...
Хочете бути в курсі останніх новин Української аграрної асоціації?
Підпишіться на оновлення: