Події

14 Серпня 2014, 11:31
Новий законопроект спростить оренду земель сільгосппризначення і зніме зайвий контроль держави за сівозміною – УАА

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 4493а від 13.08.2014 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правового регулювання оренди землі». Законопроект розроблений з метою спрощення ведення сільськогосподарської діяльності та стимулювання раціонального використання сільськогосподарських земель. Законопроект розроблений народними депутатами України Володимиром Пилипенком і Олегом Кулінічем за участю Української аграрної асоціації (УАА).

Законопроектом пропонується значно спростити процес укладення договорів оренди земель сільгосппризначення: зменшити кількість істотних умов договору з 11 до 3, скасувати таку категорію, як невід'ємна частина договору, в тому числі акт прийому-передачі. Документом також вводиться відкритість даних про користувачів землі на кадастровій карті.

Розробники врахували зауваження депутатського корпусу до аналогічного законопроекту – № 3316 від 24.09.2013. Зокрема, змінена спірна норма про форму орендної плати за землю – тепер передбачено розрахунок за оренду землі не лише в грошовій, але і в натуральній формі. Законопроектом пропонується стимулювати раціональне використання земель економічними методами: шляхом закріплення в Земельному кодексі мінімального терміну оренди земель сільгосппризначення – 7 років. Крім того, буде ліквідовано обов'язкове затвердження проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни, чиновниками. При цьому дані документи будуть і далі розроблятися – за бажанням землевласників або землекористувачів.

«Мінімальний термін оренди земель сільгосппризначення буде виступати певним саморегулятором. Важливо, що при цьому законопроект не скасовує діючі норми Цивільного кодексу (статті 651-653 та ін.), які захищають власників земельних паїв, чітко і однозначно регулюючи питання розірвання та перегляду умов договору. Таким чином, якщо орендар порушує умови договору, наприклад, не вносить орендну плату, у власника землі залишаються всі можливості для розірвання такого договору» – пояснює Володимир Макар, голова Української аграрної асоціації.

УАА також цитує радника Президента України грузинського реформатора Каху Бендукідзе, який 26 липня 2014 на відкритій зустрічі в Києві заявив: «У вас жахливо роздутий держапарат. Я навіть не чув, щоб якісь такі речі регулювалися десь ще. Наприклад, в Україні регулюють сівозміну. Ось посіяли буряк, після неї ще треба сіяти кукурудзу і квасолю, але це у вас визначає не людина, яка на землі працює, а спеціальний державний орган. Я, коли прочитав про це в газеті, подумав, що журналіст щось не так зрозумів. Виявляється, ні».

Нагадаємо, згідно з відповідною постановою Кабміну, гранична чисельність співробітників Держземагентства України становить більше 11 000 чол. На думку експертів УАА, скасування обов'язкового узгодження проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни, дозволить зменшити необхідність утримання чиновників і скоротити витрати держбюджету на даний орган, яка складає більше 500 млн. грн. на рік.

Інші події
20 Березня, 15:51
Верховною Радою прийнято за основу проект Закону України (реєстр № 6673 від 06.07.2017) «...
1 Жовтня, 16:59
З серпня 2013 Українська аграрна асоціація (УАА) видає власний економічний звіт. У звіті...
3 Липня, 11:22
В Українській аграрній асоціації позитивно оцінюють розробку законопроекту № 2436а від 27...
20 Січня, 15:43
23 березня 2015 року - важлива дата в житті Державного агентства земельних ресурсів...
Хочете бути в курсі останніх новин Української аграрної асоціації?
Підпишіться на оновлення: