Події

20 Грудня 2013, 15:04
Прийняття законопроекту №3757 вигідно виробникам українського зерна

Прийняття Верховною Радою 19 грудня 2013 року законопроекту № 3757 підтримає виробників українського зерна, які понесли суттєві збитки через світове падіння цін у 2013 році вважають експерти Української аграрної асоціації. Це рішення можна назвати вдалим компромісом між Верховною Радою та Урядом.

Експерти відмічають, що після вступу законопроекту в дію через початок повернення ПДВ при експорті зерна зростуть доходи вітчизняного виробника. З одного боку, у сільгосппідприємств з’являться можливості для розвитку: створення нових робочих місць, підвищення заробітних плат у секторі, розширення інвестиційних програм. Рентабельність рослинництва, яке є на сьогодні фактично на нулі, зросте на 10-12%.

Повернення ПДВ при експорті зерна дозволить частково компенсувати втрати, які отримали українські виробники зерна внаслідок падіння світових цін у 2013 році. Приміром, ціни на кукурудзу впали з початку року з 260 до 175 доларів за тону.

З іншого боку, кількість посередників  на зерновому ринку зменшиться, оскільки, згідно законопроекту, отримати повернення ПДВ при експорті зможуть лише  виробники зерна та підприємства, які безпосередньо придбали його у сільсгоспвиробників.  В експортних операціях буде задіяний максимум 1 посередник, а не 2-3, як зараз. Таким чином, безпосередні виробники зерна отримують справедливішу ціну на свою продукцію.

При цьому проект бюджету-2014, який містить пропозиції щодо продовження неповернення ПДВ при експорті зерна, має бути приведений у відповідність до прийнятих вчора законопроектом № 3757 змін до Податкового кодексу.

«Чинне законодавство чітко визначає, що закон «Про державний бюджет» не може змінювати Податковий кодекс» – роз’яснює  Голова Української аграрної асоціації, кандидат юридичних наук Володимир Макар.

У своєму висновку експерт посилається на:

  • Регламент Верховної Ради України, Ст. 153, пункт 4: «Проект закону про Державний бюджет України на наступний рік не може містити положень про зупинення дії чи внесення змін до законів».
  • Податковий кодекс України,  Ст. 2, пункт 2.1: «Зміна положень цього Кодексу може здійснюватися виключно шляхом внесення змін до цього Кодексу».
  • Податковий кодекс України,  Ст. 7, пункт 7.3: «Будь-які питання щодо оподаткування регулюються цим Кодексом і не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів, що містять виключно положення щодо внесення змін до цього Кодексу та/або положення, які встановлюють відповідальність за порушення норм податкового законодавства».
  • Рішення Конституційного суду України № 0-рп/2008 від 22.05.2008р. з питань неконституційності внесення змін законом України «Про державний бюджет» до інших законів.
Інші події
4 Лютого, 08:57
В Україні створено «Українську аграрну асоціацію» (УАА). Головною метою нової організації...
8 Жовтня, 16:03
Сьогодні на засіданні Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин ВР було...
14 Серпня, 11:31
У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 4493а від 13.08.2014 «Про внесення змін до...
Хочете бути в курсі останніх новин Української аграрної асоціації?
Підпишіться на оновлення: