Події

2 Липня 2014, 17:44
Верховна Рада проголосувала за спрощення реєстрації прав на земельні ділянки сільсьгосппризначення – УАА

Сьогодні Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект № 3237 від 12.09.2013р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення повноважень нотаріусів та особливостей реєстрації похідних речових прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення». Законопроект розроблено народним депутатом України Олегом Кулінічем за участі Української аграрної асоціації (УАА).

За законопроект № 3237, зареєстрований 12.09.2013р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення повноважень нотаріусів та особливостей реєстрації похідних речових прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення» проголосували 270 депутатів при необхідних 226.

Голова Української аграрної асоціації Володимир Макар зазначає: «Законопроект № 3237 покликаний удосконалити процедуру державної реєстрації прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення. Його прийняття дозволить значно спростити і прискорити реєстрацію прав оренди і буде сприяти більш швидкому та ефективному наповненню Державного реєстру прав даними про права власності на земельні ділянки».

Як кажуть в УАА, діюча громістка система реєстрації права оренди земель сільгосппризначення – одна з найбільших проблем для українських аграріїв. Вони не можуть зареєструвати права оренди, і змушені працювати в напівлегальних умовах, при тому, що мають абсолютно офіційно укладені договори.

Основні ідеї законопроекту:

  • державна реєстрація права власності на земельну ділянку, оформленого до 1 січня 2013 р., здійснюється на підставі заяви, поданої власником, орендарем чи уповноваженою ними особою, одночасно з державною реєстрацією права власності на таку ділянку;
  • подача власником або орендарем заяви про реєстрацію прав оренди земельних ділянок відбувається не лише в письмовій, але й електронній формі;
  • забезпечується безперешкодний доступ нотаріусів до відомостей Державного земельного кадастру в електронному вигляді, у тому числі надається можливість формування виписки з Держземкадастру про земельну ділянку;
  • Кабінет Міністрів України до 1 січня 2015 зобов’язується забезпечити автоматизоване перенесення записів Державного реєстру земель до Державного реєстру прав.
Інші події
11 Березня, 14:43
Коментар Української аграрної асоціації щодо переговорів українського уряду з Міжнародним...
20 Травня, 12:38
Завтра, 21 травня 2013 року Верховна Рада розгляне у першому читанні законопроект № 2459...
3 Липня, 11:22
В Українській аграрній асоціації позитивно оцінюють розробку законопроекту № 2436а від 27...
21 Липня, 12:46
Уряд хоче захопити лідерство на світовому ринку продовольства, не вкладаючи у цю нелегку...
Хочете бути в курсі останніх новин Української аграрної асоціації?
Підпишіться на оновлення: