Події

29 Листопада 2013, 15:47
Законопроект щодо сталого використання земель сільгосппризначення схвалено аграрним комітетом ВР

20 листопада 2013 р. на засіданні Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин ВР було розглянуто та підтримано законопроект № 3316 від 24.09.2013 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сталого використання земель сільськогосподарського призначення». Законопроект розробили народні депутати України Олег Кулініч, Валерій Лунченко та Олег Царьов за участю Української аграрної асоціації (УАА).

Законопроект розроблено з метою стимулювання раціонального використання сільськогосподарських земель та запобігання їх виснаженню. Система контролю «ґрунтовтоми», яка пропонується законопроектом № 3316 базується на простому принципі «в якому стані землю взяв, у тому і повернув». Законопроектом вводиться обов’язковий, регулярний лабораторний аналіз стану якості ґрунтів на основі державних стандартів. Показники вимірюються акредитованою лабораторією при взятті землі в оренду, а також кожні 6 років. У випадку зниження якісного стану ґрунтів землекористувач зобов’язується відшкодувати власнику збитки.

Крім того, законопроект врегульовує інші питання орендних відносин: - Пропонується ввести мінімальний строк оренди ріллі та багаторічних насаджень – 12 років, що створить передумови для формування сталих орендних відносин та забезпечить відповідальне ставлення землекористувачів до орендованих земель. - Запроваджується виключно грошова форма розрахунків за оренду землі. - Зменшується кількість істотних умов договору оренди з 11 до 3. - Скасовується така категорія, як невід’ємна частина договору, в тому числі акт прийому-передачі. - Запроваджується публічність даних про користувачів на кадастровій карті.

Як зазначає Голова Української аграрної асоціації Володимир Макар, в Україні існує нагальна потреба перейти до нового, більш простого та дієвого методу контролю за родючістю ґрунтів, а також створити економічні стимули для землекористувачів дбати про стале використання та збереження сільськогосподарських земель.

Наразі в Україні впроваджено обов’язкове розроблення проектів землеустрою, які мають забезпечувати еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь. Проте складна процедура їх розробки та технічна складність самого проекту призвела до того, що на даний час, за оцінкою УАА, проекти сівозміни розроблені лише 2% землекористувачів. Дотримання сівозміни не гарантує збереження родючості ґрунтів, а діючі методики не відповідають сучасним технологіям вирощування культур.

Інші події
27 Травня, 15:44
Відповідно до наказу Першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства...
20 Березня, 13:48
Мінфін наказом від 11.03.2019 № 105 затвердив Узагальнену податкову консультацію, згідно...
25 Вересня, 09:27
У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 3316 від 24.09.2013 «Про внесення змін до...
5 Лютого, 10:45
Голова «Української аграрної асоціації» (УАА) Володимир Макар вважає, що для збільшення...
Хочете бути в курсі останніх новин Української аграрної асоціації?
Підпишіться на оновлення: