Автори:

  • Народні депутати
  • Галузеві асоціації
  • Транспортники
  • Бізнес

Наразі ведеться вивчення проблематики, нормативного поля та робота над підготовкою редакції цього законопроекту. Будь-які пропозиції щодо змісту законопроекту вітаються. Щодо участі у розробці законопроекту звертайтеся за контактами УАА.

Мета:

Створення умов для ефективного розвитку залізничного транспорту в Україні, диверсифікації таких послуг та підвищення їх якості.
Завдання:

1. Створення конкурентного середовища для розвитку якісних послуг залізничного транспорту в умовах існування природної монополії у галузі. 2. Поступова лібералізація доступу до ринку залізничних перевезень зі збереженням високих стандартів безпеки та якості. 3. Створення умов для приватного володіння об'єктами залізничної інфраструктури незагального користування задля оптимізації витрат на ведення господарської діяльності, що потребує використання таких активів, та підвищення якості таких послуг. 4. Належне врегулювання правовідносин у сфері володіння та розпоряджання залізничним рухомим складом задля оптимізації витрат та підвищення якості рухомого складу і послуг, що надаються з його використанням. 5. Допуск на ринок залізничних перевезень приватних перевізників. 6. Спрощення умов і правил транспортування вантажів на інфраструктурі незагального користування. 7. Виділення об'єктів технологічного залізничного транспорту (що обслуговують виключно потреби окремого підприємства без виїзду на колії загального і незагального корситування) та створення найбільш сприятливих умов для їх використання задля підвищення ефективності господарської діяльності великих замкнутих виробництв, портових господарств тощо і зниження вартості відповідної продукції та послуг. 8. Гармонізація вітчизняного законодавства у галузі залізничного транспорту із законодавством ЄС. 9. Створення максимально сприятливих умов для розвитку сільського господарства в частині ефективного і дешевого задоволення його логістичних потреб. 10. Покращення умов для залучення інвестицій у розвиток залізничного транспорту тощо.
Результати:

1. Підвищено якість залізничних послуг, безпеку перевезень, диверсифіковано ринок залізничних перевезень. 2. Знижено розмір логістиної складової у вартості вітчизняної сільськогосподарської продукції. 3. Підвищено оперативність виконання транспортних завдань для потреб сільського господарства та зменшено втрати сільгоспвиробників під час таких перевезень.

Слідкуйте за новинами Української аграрної асоціації у соцмережах: