Команда Української аграрної асоціації підготувала Огляд агропромисловості за листопад, який був досить плідним на законодавчі зміни у сфері агро. Зміни торкалися створення механізмів підтримки суб'єктів мікро-, малого та середнього підприємництва у сфері агровиробництва, зокрема шляхом часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. Також змінено з 2022 року механізм оподаткування земельних угідь, які знаходяться поза межами населених пунктів. Зокрема оподаткування таких земель здійснюватиметься шляхом нарахування мінімального податкового зобов'язання на гектар землі.
Розпочинаємо серію чергових Оглядів агропромисловості у 2021 році.
І перший цьогорічний Огляд містить інформацію про законодавчі зміни, які були прийняті чи почали діяти у січні 2021 року.
Поряд з тим Огляд охоплює матеріали щодо земельних відносин, зокрема щодо площ земель, які передані територіальним громадам у комунальну власність на кінець 2020 року, а також щодо площ земель, які були в обробітку у фермерських господарствах. Також інформація про чисельність посвідчених нотаріусами напередодні запровадження ринку землі договорів купівлі-продажу, дарування земельних ділянок.
Публікуємо Огляд агропромисловості за листопад місць. За звітний період в законодавчому полі відбулося багато змін, що стосується агросфери.
Зокрема, в деталях описуємо, які зміни можуть чекати аграріїв із прийняттям законопроекту 4101-д. Законопроект
На кінець листопада на підтримку аграріїв спрямовано 2,3 млрд грн (або майже 60% від плану). У листопаді кошти спрямовувалися: на дотації за наявні бджолосімї, на підтримку розвитку фермерства (підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, дотація фермерським господарствам за утримання корів молочного напряму продуктивності), часткове відшкодування ставок по кредитах.
Команда Української аграрної асоціації підготувала черговий Огляд агропромисловості, з якого Ви можете дізнатися про останні законодавчі зміни.
Також з Огляду можна дізнатися про таке:
На кінець жовтня на підтримку аграріїв спрямовано 1,8 млрд грн (або 45,5% від плану);
Виробництво азотних добрив є найвищим з 2015 року. Так, за 10 місяців українські хімічні заводи виробили практично річний обсяг азотних добрив 2016 року, прицьому суттєво зросли і обсяги постачання таких добрив на зовнішні ринки. Експорт українських азотних добрив за 9 місяців поточного року досяг рекордних з 2016 року показників;
У третьому кварталі 2020 року державними і приватними нотаріусами зареєстровано рекордну кількість договорів купівлі-продажу земельних ділянок.
Фахівцями Української аграрної асоціації підготовлено Огляд агропромисловості за серпень 2020 року.
В Огляді представлена інформація про обсяги освоєних коштів державної підтримки за сім місяців 2020 року, обсяги виробництва сільськогосподарської продукції, дані про посівні площі під основними сільськогосподарськими культурами, про споживчі ціни, дані про зовнішньоекономічну діяльність та багато іншої інформації.
Презентуємо черговий випуск Огляду агропромисловості за липень 2020 року, в якому можете дізнатися про деталі прийнятого Закону про сільськогосподарську кооперацію. Також в Огляді можна дізнатися:
чи змінилася цінова політика на основні зернові на зовнішньому та внутрішньому ринку;
як і на скільки змінилися обсяги виробництва за основними рослинною та тваринною продукцією;
як змінилися обсяги експорту та імпорту продукції агропромислового комплексу;
капітальні інвестиції та кредитування аграрного сектору.
Публікуємо Огляд агропромисловості за травень 2020 року.
Упродовж травня відбулося багато змін в законодавчому полі, що безпосередньо впливають на розвиток аграрного сектору, підтримку аграріїв, тощо. Про основні законодавчі ініціативи та зміни можна дізнатися з Огляду за травень.
Також можна дізнатися про:
втрати посівів озимої пшениці та ячменю;
споживчі ціни на основні продукти харчування;
динаміку цін на зернові;
динаміку цін на мінеральні добрива;
зміни обсягів виробництва продукції рослинництва та тваринництва;
обсяги експорту та імпорту сільськогосподарської продукції.
Презентуємо черговий випуск Огляду агропромисловості за березень 2020 року, в якому можете дізнатися про деталі Закону, який передбачає запровадження ринку землі в Україні. Також в Огляді можна дізнатися:
чи змінилася цінова політика на основні зернові на зовнішньому та внутрішньому ринку;
як і на скільки змінилися обсяги виробництва за основними рослинною та тваринною продукцією;
як змінилися обсяги експорту та імпорту продукції агропромислового комплексу;
капітальні інвестиції та кредитування аграрного сектору.
Команда Української аграрної асоціації підготувала Огляд агропромисловості за лютий 2020 року, в якому представлені різні дані щодо агропромислового комплексу України. В Огляді можна дізнатися:
як і на скільки змінилися обсяги виробництва за основними рослинною та тваринною продукцією;
як змінилися обсяги експорту та імпорту продукції агропромислового комплексу;
капітальні інвестиції та кредитування аграрного сектору;
обсяги прямої державної підтримки в сільське господарство;
ставки земельного податку для фізичних та юридичних осіб на 2020 рік; нормативна грошова оцінка землі та багато іншого.