5 грудня народними депутатами підтримано в цілому антирейдерський законопроект № 0858, який був розроблений та зареєстрований ще народними депутатами попереднього скликання (реєстр. № 8121). Активну участь у розробці цього законопроекту взяли фахівці Української аграрної асоціації.

Сьогодні Верховною Радою України прийнято за основу проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (реєстр. № 2178-10 від 10.10.2019).

Сьогодні відбулося ще одне засідання аграрного комітету щодо розгляду законопроектів із запровадження ринку землі. За результатами розгляду Комітет рекомендував ВРУ прийняти за основу проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (реєстр. № 2178-10 від 10.10.2019), який був зареєстрований як альтернативний до урядового законопроекту (реєстр. 2178 від 25.09.2019). 

Урядом внесено на розгляд ВРУ законопроект "Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення" (реєстр. № 2178 від 25.09.2019). 

"Ніхто ні в кого не буде забирати землю. Модель земельної реформи направлена на розвиток українського фермерства та захист інтересів дрібного власника" - зазначив Президент України В. Зеленський під час зустрічі з керівництвом Парламенту, Уряду та правоохоронних органів.

Сьогодні відбулася презентація громадської спілки "Агро-Продовольча Рада", яка була створена з метою захисту інтересів аграріїв України. Агро-Продовольча рада об'єднує асоціації та підприємства з виробництва та переробки різноманітної аграрної продукції.

У ВРУ зареєстровано проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення фундаментального права особи на життя" (реєстр № 10313 від 20.05.2019). Авторами законопроекту є понад сто народних депутатів України. Першими 10 авторами є Г. В. Логвинський, О. В. Опанасенко, О. П. Мушак, В. І. Брензович, І. М. Суслова, М. Джемілєв, Р.А. Чубаров, І. В. Мірошніченко, М. М. Папієв, Ю.О. Павленко. Поряд з іншими громадськими організаціями активну участь у розробці законопроекту взяли фахівці Української аграрної асоціації.

Мінфін наказом від 11.03.2019 № 105 затвердив Узагальнену податкову консультацію, згідно з якою сільськогосподарські підприємства – виробники сої та ріпаку матимуть змогу на відшкодування ПДВ при експорті такої продукції за межі України.

20 грудня 2018 року Верховна Рада України продовжила ще на рік заборону на відчуження земель сільськогосподарського призначення. Відповідний законопроект (реєстр. № 9355-5 від 04.12.2018) підтримали 231 народний депутат України.

Вітаємо усіх аграріїв з професійним Святом!

Це проекти законів України щодо вирішення колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання (реєстр. № 6049-д від 27.12.2017) та щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур (реєстр. № 6673 від 07.06.2017).

10.07.2018 народні депутати Украни розглянути та прийняли за основу законопроект, який спрямований на запобігання рейдерству в аграрній сфері. Авторами цього законопроекту є 32 народних депутати (Кулініч О.І., Бакуменко О.Б., Ляшко О.В. та ін.). До розробки законопроекту залучалися і фахівці Української аграрної асоціації.

22.05.2018 Верховною Радою прийнято у першому читанні законопроект (реєстр. № 6049-д) щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні. Авторами законопроекту є 19 народних депутатів України (Кулініч О.І., Бакуменко О.Б. та ін.). До розробки законопроекту також залучалися фахівці Української аграрної асоціації.

Верховною Радою прийнято за основу проект Закону України (реєстр № 6673 від 06.07.2017) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур», авторами якого є 11 народних депутатів України, і в розробці якого брала участь Українська аграрна асоціація.

14.03.2018 у Верховній Раді зареєстровано антирейдерський законопроект, який покликаний мінімізувати аграрне і земельне рейдерство. Авторами законопроекту є народні депутати України Кулініч О.І., Бакуменко О.Б., Ляшко О.В., Мірошніченко І.В., Лунченко В.В., Галасюк В.В., Лабазюк С.П., Кіт А.Б., Заболотний Г.М., Кучер М.І., Юрчишин П.В., Петьовка В.В., Хлань С.В., Дідич В.В., Козаченко Л.П., Шипко А.Ф., Давиденко В.М., Бобов Г.Б., Дмитренко О.М., Вадатурський А.О., Кузьменко А.І., Кремінь Т.Д., Бриченко І.В., Люшняк М.В., Єдаков Я.Ю., Негой Ф.Ф., Кобцев М.В., Мацола Р.М., Шинькович А.В., Сидорович Р.М., Горват Р.І., Андрієвський Д.Й. Також у його розробці брали участь фахівці УАА.

Сьогодні, 5 жовтня 2017 р., народні депутати України проголосували за прийняття одного із ключових євроінтеграційних законопроектів – №4685 «Про електронні довірчі послуги». Таким чином Україна зробила важливий крок на шляху інтеграції до Єдиного Цифрового ринку ЄС. Фахівці Української аграрної асоціації (УАА) працювали над вдосконаленням цього законопроекту та підготовкою його до другого читання.

Авторами проекту закону про ринок землі (реєстр. № 7112) є народні депутати України Мушак О.П., Хлань С.В., Ар'єв В.І., Шверк Г.А., Дехтярчук О.В., Тетерук А.А., Береза Ю.М., Геращенко А.Ю., Черненко О.М. Законопроект передбачає відкриття ринку землі та повністю дублює законопроект (реєстр.№ 2143 від 28.02.2008), який був внесений до парламенту ще у 2008 році тодішнім Прем'єр-міністром України Ю. Тимошенко. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Олексій Мушак.

11 липня Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики підтримав одразу два законопроекти, в розробці яких брали участь фахівці Української аграрної асоціації (УАА).
Зокрема, законопроект №6049-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання» та законопроект № 6673 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур».

28 лютого у парламенті був зареєстрований законопроект №6148 «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо переоформлення деяких прав на землю, набутих до набрання чинності Земельним кодексом України», до розробки якого долучилася команда Української аграрної асоціації.

Даний проект Закону є вкрай важливим для українських фермерів. Саме він законодавчо врегульовує можливість для осіб, які набули земельну ділянку у постійне користування, переоформити її на право оренди. Більше того, проводити цю процедуру без будь-якого аукціону.

23 лютого 2017 р. у Верховній Раді України зареєстровано законопроект 6049-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні», у розробці якого брала участь Українська аграрна асоціація.

Хочете бути в курсі останніх новин Української аграрної асоціації?

ПІДПИШІТЬСЯ НА ОНОВЛЕННЯ:
Отримуйте новини Української аграрної асоціації першими!
Ім'я та прізвище
Email