Законопроект № 3656 прийняли за основу та із скороченням строку підготовки до другого читання. Проектом Закону вносяться зміни до пункту 193.1 ПКУ, згідно з якими до операцій з постачання вітчизняної та імпортної сільськогосподарської продукції встановлюється ставка ПДВ на рівні 14%.

Законопроект 3131 змінено!

Сьогодні Комітет ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики повторно розглянув та підтримав суттєво доопрацьований законопроект 3131д.

Без перебільшення історичною подією для України було прийняття 31 березня 2020 року Закону, який передбачає відкриття з 1 липня 2021 року вільного ринку землі сільськогосподарського призначення. Закон підтримали 259 народних обранців.

Українська аграрна асоціація не один рік поспіль виступала за відкриття ринку землі. Тому фахівці УАА систематично долучалися до розробки та підтримки законопроектів, пов'язаних із запровадженням прозорого ринку землі та ліквідацією "тіньових" схем у сфері земельних відносин. 

Законопроект № 3131 спрямований на детінізацію виробництва сільськогосподарської продукції. Авторами законопроекту виступили 37 народних депутатів (Сольський М.Т., Арахамія Д.Г., Тарасов О.С., Бунін С.В., Ляшенко А.О. та ін.). Ідею пропоновану законопроектом підтримує Українська аграрна асоціація, тому фахівці УАА долучилися до його розробки.

Українська аграрна асоціація долучилася до вирішення ситуації із проїздом великогабаритної с/г техніки (трактори, комбайни), яка виникла після внесення змін до Закону № 54-IX від 11 вересня 2019 року.
 
Цим Законом були запроваджені величезні штрафи (від 8 500 до 34 000 гривень) за порушення правил переміщення автомобільними дорогами великогабаритної техніки. А це у тому числі сільськогосподарська техніка, яка за шириною габаритів перевищує 2,6 м (такі норми були передбачені Правилами дорожнього руху).

Мінекономіки оприлюднило для громадського обговорення проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про фермерське господарство".

5 грудня народними депутатами підтримано в цілому антирейдерський законопроект № 0858, який був розроблений та зареєстрований ще народними депутатами попереднього скликання (реєстр. № 8121). Активну участь у розробці цього законопроекту взяли фахівці Української аграрної асоціації.

Сьогодні Верховною Радою України прийнято за основу проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (реєстр. № 2178-10 від 10.10.2019).

Сьогодні відбулося ще одне засідання аграрного комітету щодо розгляду законопроектів із запровадження ринку землі. За результатами розгляду Комітет рекомендував ВРУ прийняти за основу проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (реєстр. № 2178-10 від 10.10.2019), який був зареєстрований як альтернативний до урядового законопроекту (реєстр. 2178 від 25.09.2019). 

Урядом внесено на розгляд ВРУ законопроект "Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення" (реєстр. № 2178 від 25.09.2019). 

"Ніхто ні в кого не буде забирати землю. Модель земельної реформи направлена на розвиток українського фермерства та захист інтересів дрібного власника" - зазначив Президент України В. Зеленський під час зустрічі з керівництвом Парламенту, Уряду та правоохоронних органів.

Сьогодні відбулася презентація громадської спілки "Агро-Продовольча Рада", яка була створена з метою захисту інтересів аграріїв України. Агро-Продовольча рада об'єднує асоціації та підприємства з виробництва та переробки різноманітної аграрної продукції.

У ВРУ зареєстровано проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення фундаментального права особи на життя" (реєстр № 10313 від 20.05.2019). Авторами законопроекту є понад сто народних депутатів України. Першими 10 авторами є Г. В. Логвинський, О. В. Опанасенко, О. П. Мушак, В. І. Брензович, І. М. Суслова, М. Джемілєв, Р.А. Чубаров, І. В. Мірошніченко, М. М. Папієв, Ю.О. Павленко. Поряд з іншими громадськими організаціями активну участь у розробці законопроекту взяли фахівці Української аграрної асоціації.

Мінфін наказом від 11.03.2019 № 105 затвердив Узагальнену податкову консультацію, згідно з якою сільськогосподарські підприємства – виробники сої та ріпаку матимуть змогу на відшкодування ПДВ при експорті такої продукції за межі України.

20 грудня 2018 року Верховна Рада України продовжила ще на рік заборону на відчуження земель сільськогосподарського призначення. Відповідний законопроект (реєстр. № 9355-5 від 04.12.2018) підтримали 231 народний депутат України.

Вітаємо усіх аграріїв з професійним Святом!

Це проекти законів України щодо вирішення колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання (реєстр. № 6049-д від 27.12.2017) та щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур (реєстр. № 6673 від 07.06.2017).

10.07.2018 народні депутати Украни розглянути та прийняли за основу законопроект, який спрямований на запобігання рейдерству в аграрній сфері. Авторами цього законопроекту є 32 народних депутати (Кулініч О.І., Бакуменко О.Б., Ляшко О.В. та ін.). До розробки законопроекту залучалися і фахівці Української аграрної асоціації.

22.05.2018 Верховною Радою прийнято у першому читанні законопроект (реєстр. № 6049-д) щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні. Авторами законопроекту є 19 народних депутатів України (Кулініч О.І., Бакуменко О.Б. та ін.). До розробки законопроекту також залучалися фахівці Української аграрної асоціації.

Верховною Радою прийнято за основу проект Закону України (реєстр № 6673 від 06.07.2017) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур», авторами якого є 11 народних депутатів України, і в розробці якого брала участь Українська аграрна асоціація.

Хочете бути в курсі останніх новин Української аграрної асоціації?

ПІДПИШІТЬСЯ НА ОНОВЛЕННЯ:
Отримуйте новини Української аграрної асоціації першими!
Ім'я та прізвище
Email