"Ніхто ні в кого не буде забирати землю. Модель земельної реформи направлена на розвиток українського фермерства та захист інтересів дрібного власника" - зазначив Президент України В. Зеленський під час зустрічі з керівництвом Парламенту, Уряду та правоохоронних органів.

Саме таке твердження мають донести до суспільства в процесі реалізації земельної реформи.

Під час зустрічі озвучено перелік реформ, у тому числі аграрної галузі. До першочергових відносено запровадження земельної реформи. У зв'язку з цим Президент України В. Зеленський дав доручення:

  • Уряду - до 1 жовтня 2019 року розробити та внести на розгляд Парламенту законопроект про ринок землі с/г призначення та про скасування мораторію на продаж таких земель;
  • Парламенту - до 1 грудня 2019 року прийняти відповідні закони.

Поряд з тим, до кінця 2019 року в Державному земельному кадастрі України має бути внесена 100-відсотково інформація про земельні ділянки.

Також, в рамках пакету реформ слід підготувати та провести реструктуризацію Укрзалізниці, у тому числі з метою лібералізації ринку локомотивної тяги та підвищення прозорості та ефективності діяльності Укрзалізниці.

Крім того, Президент доручив розробити та внести на розгляд Верховної Ради України законопроект про захист майна, прийняття якого у майбутньому убезпечить власників від рейдерського захоплення їх майна.

Нагадаємо, 29 серпня п.р. розпочав роботу Парламент нового IX скликання. В цей день було сформовано керівний склад новосформованих парламентських комітетів, а також затверджено склад Кабінету Міністрів України.

Слідкуйте за новинами Української аграрної асоціації у соцмережах: