Урядом внесено на розгляд ВРУ законопроект "Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення" (реєстр. № 2178 від 25.09.2019). 

Нагадаємо, що відповідно до Указу Президента України від 20.09.2019 № 713/2019 "Про невідкладні заходи щодо забезпечення економічного зростання, стимулювання розвитку регіонів та запобігання корупції" Уряд зобовязано до 01 жовтня 2019 року подати на розгляд Верховної Ради законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення. Також цим Указом рекомендовано  Національному банку України опрацювати механізми, спрямовані на зменшення кредитних ставок - комерційних банків, з метою підвищення рівня доступності кредитування бізнесу та здешевлення вартості іпотечних кредитів.

Раніше модель ринку землі була презентована Урядом під час конференції "Земля: як фактор розвитку українського села". Також Міністром фінансів запевнила, що на сьогодні опрацьовується механізм кредитування надання українським фермерам дешевих кредитів за ставкою до 5%. Також напрацьовується механізм державних гарантій для фінансових установ, що дозволить банкам з більшою готовністю надавати кредити з усіх, хто захоче придбати землю. 

2175 obih

Крім законопроекту про обіг землі Урядом мають бути розроблені та внесені на розгляд Парламенту ще низка законодавчих актів, які врегульовуватимуть питання захисту майнових прав, впорядкування обліку земель в Державному земельному кадастрі, протидії рейдеству.

Слідкуйте за новинами Української аграрної асоціації у соцмережах: