Сьогодні відбулося ще одне засідання аграрного комітету щодо розгляду законопроектів із запровадження ринку землі. За результатами розгляду Комітет рекомендував ВРУ прийняти за основу проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (реєстр. № 2178-10 від 10.10.2019), який був зареєстрований як альтернативний до урядового законопроекту (реєстр. 2178 від 25.09.2019). 

Авторами законопроекту є: Сольський М.Т., Нікітіна М.В., Нагаєвський А.С., Богданець А.В., Шол М.В., Гайду О.В., Кириченко М.О. Тимофійчук В.Я., Чорноморов А.О., Гузенко М.В., Бунін С.В., Костюк Д.С., Салійчук О.В., Литвиненко С.А.

Основною відмінністю законопроекту № 2178-10 від урядового є те, що він забороняє продаж сільськогосподарської землі іноземцям та юридичним особам, бенефіціарними власниками яких є іноземці чи іноземні юридичні особи, у перші три роки запровадження обігу землі.

Також законопроектом зменшено сукупну концентрацію сільскогосподарських земель у власності однієї особи у межах області з 15 до 8 відсотків. Окрім того передбачено граничну концентрацію с/г земель в межах об'єднаної територіальної громади на рівні 35 відсотків.

Основні положення проекту Закону
про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення
(реєстр. № 2178-10 від 10.10.2019):

2178 10

 

Слідкуйте за новинами Української аграрної асоціації у соцмережах: