Мінекономіки оприлюднило для громадського обговорення проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про фермерське господарство".

Зокрема, законопроект закріплює на законодавчому рівні право на отримання державної допомоги сімейними фермерськими господарствами та сільськогосподарськими кооперативами, засновниками яких є фермерські господарства, а також особливості отримання такої допомоги головами фермерських господарств віком до 35 років. Крім того законопроектом передбачається, що кошти Українського державного фонду підтримки фермерських господарств (далі – Фонд) спрямовуватимуться у тому числі на забезпечення гарантій, поруки при кредитуванні банками фермерських господарств. Але слід зазначити, що кошти Фонду можуть надаватися фермерським господарствам на безповоротній основі чи на конкурсних засадах на поворотній основі, а сільськогосподарським кооперативам – на конкурсних засадах на поворотній основі.

Ще однією суттєвою зміною законопроекту є те, що з метою захисту своїх інтересів фермерські господарства мають право утворювати громадські об'єднання за територіальним чи галузевим принципом, представники яких можуть входити до складу Громадської ради при галузевому міністерстві. На даний час представницьким органом фермерських господарств згідно Закону є Асоціація фермерів та приватних землевласників України.

Слідкуйте за новинами Української аграрної асоціації у соцмережах: