Українська аграрна асоціація долучилася до вирішення ситуації із проїздом великогабаритної с/г техніки (трактори, комбайни), яка виникла після внесення змін до Закону № 54-IX від 11 вересня 2019 року.
 
Цим Законом були запроваджені величезні штрафи (від 8 500 до 34 000 гривень) за порушення правил переміщення автомобільними дорогами великогабаритної техніки. А це у тому числі сільськогосподарська техніка, яка за шириною габаритів перевищує 2,6 м (такі норми були передбачені Правилами дорожнього руху).
 
Це стало причиною тотального блокування патрульною поліцією проїзду сільськогосподарської техніки та масового застосування штрафних санкцій. Адже практично уся сучасна с/г техніка відноситься до великогабаритної, оскільки ширина її габаритів перевищує 2,6 м.
 
У зв'язку з цим 26 лютого Урядом внесено відповідні зміни до Правил дорожнього руху (постанова КМУ № 196), згідно з якими спрощено порядок проїзду великогабаритної сільськогосподарської техніки автомобільними шляхами. Зокрема, збільшено ширину габаритів сільськогосподарської техніки з 2,6 м до 3,75 м, що дозволяє проїзд цієї техніки без застосування спеціальних правил дорожнього руху.
 
Водночас, та великогабаритна с/г техніка, ширина якої перевищує 3,75 м, обов'язково має:
  •  бути обладнана "Розпізнавальним знаком транспортного засобу" (це спеціальна стрічка із світлоповертальної плівки з нанесеними червоними та білими смугами);
  •  супроводжуватися автомобілем прикриття, обладнаним маячком оранжевого кольору;
  •  здійснювати рух лише в умовах достатньої видимості.
Також водії сільськогосподарської техніки, ширина якої перевищує 3,75 м, не зобов'язані під час руху цього транспорту мати при собі дозвіл на встановлення проблискового маячка оранжевого кольору, який видається Нацполіцією.

Слідкуйте за новинами Української аграрної асоціації у соцмережах: