Законопроект 3131 змінено!

Сьогодні Комітет ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики повторно розглянув та підтримав суттєво доопрацьований законопроект 3131д.

Основні зміни доопрацьованого законопроекту:

1. Запропоновано дещо інший підхід до розрахунку поставленого податкового зобов'язання. Воно стане меншим (в середньому 1220 гривень на гектар) та його запровадження буде відбуватися поетапно та дифереційовано, залежно від суб'єкта.

2. Диференціація поставленого податкового зобов'язання (ППЗ) в залежності від категорії земель та землекористувачів, зокрема:

1% НГО для сіножатей (в середньому 70 грн за гектар), пасовищ (в середньому 50 грн за гектар) та багаторічних насаджень (близько 500 грн за гектар);

2% НГО для ФОПів (зокрема і для сімейних фермерських господарств);

4,5% НГО для решти власників та користувачів земель сільськогосподарського призначення.

3. Для ФОПів (зокрема і для сімейних фермерських господарств) передбачений перехідний період терміном на 2 роки. Протягом цього періоду ППЗ не нараховується. Вони працюють на спрощеній системі. Починаючи з третього року ППЗ розраховуватиметься за ставкою 2% від НГО.

4. Передбачений перехідний період і для землекористувачів для яких ППЗ розраховуватиметься за ставкою 4,5% від НГО.

  • у перший рік (тобто в 2022 році за 2021 рік) - діятиме ставка 3% НГО,
  • у другий рік (тобто в 2023 році за 2022 рік) - діятиме ставка 3,5% НГО,
  • у третій рік (тобто в 2024 році за 2023 рік) - діятиме ставка 4% НГО,
  • За 2024 рік на надалі діятиме ставка 4,5% НГО.

5. Для розрахунку ППЗ буде братися нормативна грошова оцінка конкретної земельної ділянки, але не вище за середню НГО по області.

Нагадаємо законопроект спрямований на детінізацію обробітку сільськогосподарських земель та виробництва сільськогосподарської продукції.

Важливо наголосити! Законопроект не передбачає запровадження нових податків, а це лише розрахункова сума (зобов’язання), з якою порівнюються СПЛАЧЕНІ податки. Це сприятиме створенню справедливих та рівних умов для усіх агровиробників.

Від нарахування ППЗ звільняються фізичні особи - власники незначних за розміром земельних ділянок (присадибні ділянки, для садівництва, дачні, ОСГ до 1 га), а також ті, які здали свої сільгоспземлі в оренду.

Отримувачі субсидії, річний дохід яких не перевищує 50 мінімальних заробітних плат (на сьогодні це близько 250 тис. гривень) зможуть і надалі претендувати і отримувати субсидію.

Слідкуйте за новинами Української аграрної асоціації у соцмережах: