17 грудня у Верховній Раді підтримано як Закон законопроект 3656, що передбачає застосування ставки ПДВ на рівні 14% до операцій із постачання та ввезення в режимі імпорту окремої сільськогосподарської продукції. Таку ініціативу підтримали 255 народних депутатів України.

Знижена ставка ПДВ застосовуватиметься до такої с/г продукції: ВРХ, свині, вівці, молоко незбиране, пшениця, жито, овес, ячмінь, кукурудза, соєві боби, насіння льону, свиріпи, ріпаку, соняшнику, насіння та плоди олійних та цукрові буряки.

Водночас, така ставка ПДВ не застосовуватиметься до племінних чистопородних тварин та генетичного матеріалу, які ввозяться в Україну в режимі імпорту згідно з пунктом 197.18 ПКУ. Оскільки такі операції звільняються від оподаткування ПДВ.

Українська аграрна асоціація активно брала учать у розробці та подальшій підтримці законопроекту 3656. 

Зазначимо, що сільськогосподарська продукція, до якої застосовуватиметься ставка ПДВ на рівні 14% як правило не реалізуються кінцевому споживачеві, який є фактичним платником ПДВ, та підлягає переробці. Тому зниження ставки ПДВ не призведе до втрат бюджету. 

Окрім того зниження ставки ПДВ є вигідним не лише для сільськогосподарського товаровиробника, а й для переробника такої продукції.

Слідкуйте за новинами Української аграрної асоціації у соцмережах: