Сьогодні справді історичний день для українського народу.
 
З 1 липня, тобто відсьогодні скасовано мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення, а отже відтепер кожен громадян при бажанні має право вільно розпоряджатися своєю земельною ділянкою (паєм). 
 
Таке право надано Законом України 552-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення". Фахівці Української аграрної асоціації доклали масу зусиль, щоб цей Закон був прийнятий і українські громадяни змогли вільно розпоряджатися своїм майном.
 
Слід зазначити, що перші 2,5 роки з моменту відкриття ринку, землю зможуть придбати лише фізичні особи - громадяни України. При цьому загальна площа землі, яка перебуває у власності такої особи, не повинна перевищувати 100 гектар.
 
Також відповідно до цього Закону фермерські господарства, які отримали землі на праві постійного користування чи довічного успадкованого володіння земельними ділянками державної і комунальної власності, тепер мають право викупити ці землі із розстрочкою на 10 років за ціною, що дорівнює їх нормативно грошовій оцінці.
 
Нагадаємо, мораторій на продаж земель с/г призначення діє в Україні з 2002 року, з моменту набрання чинності Земельним кодексом України і першопочаткового він був прийнятий на три роки до 01.01.2005.
 
Водночас дія мораторію поширювалася не на усі види земельних ділянок сільськогосподарського призначення, а лише на земельні ділянки (паї), а також на земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
 
Загалом мораторій поширювався на 41 млн га землі с/г призначення, з яких 27,7 млн га паї та 500 тис. га сільськогосподарські землі для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
 
Прес-офіс Української аграрної асоціації
 

Слідкуйте за новинами Української аграрної асоціації у соцмережах: