27 вересня Президент нарешті підписав законопроєкт 0850, який був прийнятий як Закон ще у лютому цього року. Закон 1174-IX набере чинності 28 жовтня. Але слід зазначити, що 29 вересня Президентом був підписаний ще один Закон 1720-IX (раніше законопроєкт 5248), який є удосконаленою та розширеною версією законопроєкту 0850. Цей Закон набере чинності 1 січня 2022 року і фактично замінить Закон 1174-IX

Обидва Закони врегульовують питання автоматичного переходу права власності на земельну ділянку у разі набуття права власності на об'єкт нерухомого майна, який на ній розміщений. Зокрема передбачають, що у разі набуття права власності на об’єкт нерухомого майна (жилий будинок (крім багатоквартирного), іншу будівлю або споруду), об’єкт незавершеного будівництва, розміщений на земельній ділянці (крім земельних ділянок державної та комунальної власності), право власності на таку земельну ділянку одночасно переходить до набувача без зміни її цільового призначення.

Якщо об'єкт нерухомого майна розміщений на земельній ділянці, що перебуває у користуванні на праві оренди, емфітевзису, суперфіцію, то до набувача такого об'єкту нерухомого майна одночасно переходить право оренди, емфітевзису, суперфіцію земельної ділянки, на якій розміщений такий об’єкт.

І що важливо, документи, що підтверджують набуття права власності, права користування, права оперативного управління, господарського відання на об’єкт нерухомого майна є підставою для державної реєстрації переходу до набувача права власності або права користування земельною ділянкою, на якій розміщений такий об’єкт.

Питання автоматичного переходу права власності на земельну ділянку у разі придбання об'єкта нерухомості, який розміщений на такій земельній ділянці, давно потребувало вирішення на законодавчому рівні. Нагадаємо, що фахівці Української аграрної асоціації є одними із розробників законопроєкту 0850.

Прес-офіс Української аграрної асоціації

Слідкуйте за новинами Української аграрної асоціації у соцмережах: