Сьогодні відбулася презентація громадської спілки "Агро-Продовольча Рада", яка була створена з метою захисту інтересів аграріїв України. Агро-Продовольча рада об'єднує асоціації та підприємства з виробництва та переробки різноманітної аграрної продукції.

Зокрема до Спілки увійшли: ГС "Асоціація садівників, виноградарів та виноробів України", Асоціація "Виноградарі та винороби України", Асоціація "Укроліяпром", ГО "Українська аграрна асоціація", Всеукраїнська рада жінок-фермерів, Центр розвитку земельних правовідносин в Україні, Центр підвищення ефективності в тваринництві, Асоціація фермерів і землевласників Дніпропетровської області, а також Національне об'єднання з племінної справи у тваринництві "Укрплемоб'єднання". Агро-Продовольча Рада стане провідною ланкою у поглиблені діалогу між державою та аграріями: чи то дрібним фермером, чи потужним агровиробником.

На сьогодні ці організації представляють інтереси 326 аграрних підприємств, що обробляють 750 тисяч гектарів ріллі та 8500 гектарів багаторічних насаджень. На них припадають 80% ринку виноробної продукції і 70% ринку рослинних олій. Уже під час презентації до Спілки також приєдналися "Українська асоціація виробників і переробників сої" та Асоціація фермерів і землевласників Полтавської області.

Агро-Продовольча Рада стане провідною ланкою у поглиблені діалогу між державою та аграріями: чи то дрібним фермером, чи потужним агровиробником.

На презентацію завітала в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева, яка зазначила: "Професійні секторальні об'єднання, такі як Агро-Продовольча Рада це важливий фактор... Надзвичайно важливо мати ось такий прямий і постійний діалог із усіма виробниками різних секторів, різних галузей. Тому що тільки так можна отримувати інформацію з перших рук, тільки так можна розуміти, що саме відбувається в секторі. Тому що я не хочу опинитися, як представник влади в такій бульці, коли доноситься тільки та інформація, яку мені хочуть донести, а все інше - не чую, не знаю і, відповідно, не реагую. Сподіваюся, що це об'єднання, ця Рада стане професійною структурою, яка буде з одного боку лобіювати інтереси сектору не тільки у спілкуванні з урядом і державою, але й буде лобіювати інтереси сектору за кордоном...".

"Українська аграрна асоціація стала членом Агро-Продовольчої ради однією з перших, - повідомив заступник Голови УАА Мар'ян Заблоцький, - Сьогодні в Україні нараховується близько 100 аграрних об’єднань, члени яких стикаються з одними й тими ж проблемами. Для того, щоб вирішити всі ці питання аграрним та експертним колам вже давно настав час консолідуватися в єдину ефективну групу лобіювання інтересів українського агросектору. Ця тенденція поширена як в США, так і в країнах Європи, де ані парламент, ані уряд не приймають рішень важливих для галузей без консультацій з відповідними об’єднаннями представників цих секторів економіки".

М. Заблоцький переконаний, комплексний підхід за участі всіх учасників аграрного ринку дозволить охопити увесь спектр існуючих проблем й вирішити їх комплексно. Також він назвав першочергові завдання, які підійматимуться в рамках роботи Агро-Продовольчої Ради. Зокрема він зазначив:

"Ми до кінця року будемо робити все, аби знизити витрати аграріїв на виробництво. Зараз ми точно знаємо: що у нас портові збори у 2,5 рази вищі, ніж за кордоном; що у нас надто високі тарифи "Укрзалізниці" через масову корупцію і перевитратив цій організації. І також ми б хотіли, щоб аграріям відшкодовували акциз на пальне. Зараз ми маємо ситуацію, при якій фактично власники дизельних локомотивів не сплачують акциз на пальне під приводом того, що вони не їздять по дорогах. Трактори теж 90 відсотків свого робочого часу не їздять по дорогах, тоді чому аграрії повинні платити акциз на пальне? Ми придумали модель, при якій аграріям будуть відшкодовувати акциз на пальне, який заплатили при придбанні бензину. Це приблизно 12 доларів на 1 га і це реально запропонувати Раді нового скликання. Всі ці ініціативи ми підготуємо разом з Агро-Продовольчою радою і будемо їх ініціювати".

Нагадаємо, що 30.05.2019 Агро-Продовольча Рада провела мирну акцію під стінами Адміністрації Президента аби привернути увагу новообраного Президента України Володимира Зеленського до проблем аграрного сектору. Так, на даний час надзивчайно болючими для українських аграрії залишаються питання: рейдерського захоплення землі, урожаю або іншого майна; недосконала та така, що не відповідає сучасним вимогам ринку, логістична інфраструктура; неврегулювання на законодавчому рівні низки питань землекористування, що призводить до конфліктних ситуацій; невідкриття ринку землі, що сприяє існуванню "тіньового" ринку землі, недосконалий механізм розподілу коштів державної допомоги (за якого фермери у минулому році освоїли лише 13% таких коштів) та багато інших.

Слідкуйте за новинами Української аграрної асоціації у соцмережах: