У ВРУ зареєстровано проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення фундаментального права особи на життя" (реєстр № 10313 від 20.05.2019). Авторами законопроекту є понад сто народних депутатів України. Першими 10 авторами є Г. В. Логвинський, О. В. Опанасенко, О. П. Мушак, В. І. Брензович, І. М. Суслова, М. Джемілєв, Р.А. Чубаров, І. В. Мірошніченко, М. М. Папієв, Ю.О. Павленко. Поряд з іншими громадськими організаціями активну участь у розробці законопроекту взяли фахівці Української аграрної асоціації.

У першу чергу законопроект спрямований на легалізацію вирощування та застосування конопель у медичних цілях. Речовини, які містяться в коноплях, ефективні при лікуванні онкологічних, епілептичних захворювань, психічних розладів та посттравматичних синдромів.

Нагадаємо, у березні п. р. Комітет Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин розглянув електронну петицію про законодавче врегулювання застосування канабісу з медичною метою, яка набрала більше 25 тис. голосів підтримки. 15.05.2019 Комітет підтримав зазначений законопроект одноголосно.

Слід наголосити, що даний законопроект є важливим і для аграрної галузі України також, оскільки врегульовує питання вирощування конопель у промислових масштабах.

Коноплі – одна з найдавніших технічних культур, які вирощувалися, у тому числі, і на території України. Клімат та ґрунти України є максимально сприятливими для вирощування цієї культури.

Коноплі є цінною та екологічною сировиною для виготовлення одягу та взуття, будівельних матеріалів тощо. Так, конопляне волокно вирізняється міцністю (в 10 разів міцніше бавовни і може використовуватися при виробництві всіх типів одягу), стійкістю проти гниття при тривалому перебуванні у воді, а тому здавна служило найкращим матеріалом для канатів, мотузок, рибальських снастей, мішків, брезенту, полотна і парусини. Виготовлені з конопель одяг та взуття мають бактерицидні властивості, та відрізняються високою міцністю та зносостійкістю. Також конопляна целюлоза є значно кращою, у порівнянні з деревною сировиною, для виготовлення паперу. За умов переорієнтації на виробництво у промислових масштабах паперу з конопляної целюлози, це дозволило б зменшити масштаби вирубки лісів в Україні та покращити екологічну ситуацію.

Для аграріїв ця культура є цінна ще і тим, що покращує якість ґрунтів, та є гарним попередником для зернових та зернобобових культур.

Слідкуйте за новинами Української аграрної асоціації у соцмережах: