Мінфін наказом від 11.03.2019 № 105 затвердив Узагальнену податкову консультацію, згідно з якою сільськогосподарські підприємства – виробники сої та ріпаку матимуть змогу на відшкодування ПДВ при експорті такої продукції за межі України.

Нагадаємо, що 01.09.2018 набули чинності зміни до Податкового кодексу, згідно з якими сільськогосподарські підприємства – виробники соєвих бобів та насіння свиріпи або ріпаку, що вирощені ними на землях сільськогосподарського призначення, які перебувають у власності або користуванні таких сільськогосподарських товаровиробників, мають право на відшкодування ПДВ при експорті такої продукції.

Однак унаслідок недосконалого визначення термінології ухвалених змін виникла ситуація, коли виробники сої не змогли отримувати компенсацію ПДВ при експорті сої.

З метою вирішення даної ситуації у Верховній Раді були зареєстровані три законопроекти:

  • реєстр. № 10027 від 08.02.2019 (ініціатор народний депутат Поляков М.А.), яким пропонується скасувати ухвалене обмеження на відшкодування ПДВ і повернутись до схеми відшкодування ПДВ і експортерам, і виробникам);
  • реєстр. № 10027-1 від 25.02.2019 (ініціатори Мірошніченко І.В., Козаченко Л.П., Лабазюк С.П.), яким пропонується обмежити період дії відміни відшкодування ПДВ експортерам до 1 січня 2019 року);
  • реєстр. № 10027-2 від 25.02.2019 (ініціатори Горват Р.І., Бакуменко О.Б., Кулініч О.І., Кіт А.Б., Люшняк М.В., Давиденко В.М., Лунченко В.В., Кузьменко А.І., Бобов Г.Б., Кучер М.І., Юрчишин П.В., Дідич В.В., Шипко А.Ф., Вітко А.Л., Негой Ф.Ф.), яким пропонується виправити помилки у термінології Податкового кодексу, що дозволить ухваленим змінам запрацювати належним чином.

Також, до Мінфіну було направлене звернення народних депутатів України з проханням прискорити надання узагальнюючої податкової консультації щодо вирішення питання із поверненням ПДВ при експорті сої для виробників такої продукції та відповідатиме меті ухвалених у 2018 році змін до Податкового кодексу України (Закон України № 2440-VIII від 22.05.2018).

Слідкуйте за новинами Української аграрної асоціації у соцмережах: