Це проекти законів України щодо вирішення колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання (реєстр. № 6049-д від 27.12.2017) та щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур (реєстр. № 6673 від 07.06.2017).

Зокрема, Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні" передбачено вирішення проблем колективної власності на землю, порядок проведення інвентаризації масиву земель Державного земельного кадастру.

Надзвичайно важливим і до цього часу спірним було питання користування землями, відведеними під польові дороги в межах земельного масиву. До моменту прийняття Закону такими земельними ділянками користувалися, однак податку за їх використання до бюджетів місцевих громад ніхто не сплачував. Відтепер такі земельні ділянки передаються в оренду землекористувачеві, який використовує 75% цього масиву, який відповідно і буде сплачувати податок за їх використання.

Також землекористувачеві, який використовує 75% земель масиву, надано право орендувати інші земельні ділянки цього масиву за умови надання взамін у суборенду іншої земельної ділянки, але за взаємної згоди.

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур" запроваджено ведення Реєстру уповноважених фітосанітарних лабораторій, який дозволяє створити ефективну систему простежуваності висновків лабораторій та фітосанітарних сертифікатів.

Крім того Законом передбачено:

  • процедуру уповноваження лабораторій на здійснення фітосанітарної експертизи (аналізів),
  • притягнення до адміністративної відповідальності посадових осіб фітосанітарних лабораторій за порушення законодавства під час проведення фітосанітарної експертизи.

Слідкуйте за новинами Української аграрної асоціації у соцмережах: