Тема відкриття ринку землі є однією із найбільш дискусійних на сьогодні. Частина населення підтримує вільний продаж землі, частина виступає категорично проти. Але з кожним роком кількість громадян, які підтримують відкриття ринку землі зростає.

Як працюватиме ринок землі в Україні? Чи слід чогось побоюватися простим людям від впровадження ринку землі? - ці питання обговорювалися в студії Громадського в рамках програми "Нині вже", участь в якій взяв голова правління ГО "Українська аграрна асоціація" Олег Коломієць.

Досить часто українські виробники аграрної продукції стикаються із низкою перешкод та проблем, які не дозволяють ефективно вести бізнес.

Про проблеми неефективного освоєння та розподілу коштів державної підтримки, існування "тіньового" ринку землі, недосконалої логістики розповідав Голова правління ГО "Українська аграрна асоціація" Олег Коломієць.

Що з цього Україні? Ми й так найбільший постачальник зернових в ЄС, але цього року можемо побити власні попередні рекорди

Свій коментар щодо урожаю зернових у цьому сезоні в країнах Європи та в Україні надав Голова правління ГО "Українська аграрна асоціація" Олег Коломієць для УНІАН.

Ніякі обмеження на імпорт добрив, зокрема і з Європи, вводитись не будуть. Про це розповів заступник голови «Української аграрної асоціації» Мар'ян Заблоцький. Повідомляє Latifundist.com.

Україна займає 1 місце у Європі та 9 у світі за кількістю орних земель. В Україні з 2001 року діє мораторій на продаж с/г призначення. Серед країн Європи продаж сільськогосподарської землі заборонений лише в Україні та Білорусі. В інших країнах Європи такої заборони не існує.

Овочі борщового набору цієї весни б'ють усі рекорди із здорожчання. Найбільш суттєво подорожчала на вітчизняному ринку цибуля.

Що стало причиною різкого здорожчання цибулі?

Свій коментар щодо цієї ситуації для телеканалу "112 Україна" дав виконавчий директор Української аграрної асоціації Мар'ян Заблоцький.

20 грудня 2018 року Верховна Рада України продовжила ще на рік заборону на відчуження земель сільськогосподарського призначення. Відповідний законопроект (реєстр. № 9355-5 від 04.12.2018) підтримали 231 народний депутат України.

Однак, даний Закон має виключно декларативний характер. Оскільки згідно чинного законодавства ринок землі не може запрацювати до прийняття закону про обіг земель.

Верховна Рада наступного тижня розгляне законопроект, який може передати сільським радам право розпоряджатися дорогоцінним активом.

Парламент 13 квітня розгляне у другому читанні законопроект (реєстр. № 4355 від 30.03.2016). Він передбачає розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління землею. Автори законопроекту та учасники ринку розповіли НВ Бізнес, чому необхідні такі нормативні зміни та які наслідки вони можуть принести.

Чи знали ви, що українські фермери розводять равликів і вирощують устриць? А що в Німеччині цілі полиці у великих супермаркетах відведені під екологічно чисті продукти з України, які давно стали там відомим брендом? А про ферму під Києвом, де вирощують осетрів і кілограмами продають чорну ікру? Чи, можливо, чули, що саме в Україні виробляють тканину для оздоблення елітних автомобілів Porshe?

Слідкуйте за новинами Української аграрної асоціації у соцмережах: