Тема відкриття ринку землі є однією із найбільш дискусійних на сьогодні. Частина населення підтримує вільний продаж землі, частина виступає категорично проти. Але з кожним роком кількість громадян, які підтримують відкриття ринку землі зростає.

Як працюватиме ринок землі в Україні? Чи слід чогось побоюватися простим людям від впровадження ринку землі? - ці питання обговорювалися в студії Громадського в рамках програми "Нині вже", участь в якій взяв голова правління ГО "Українська аграрна асоціація" Олег Коломієць.

 

- Існує страшне побоювання у простих людей щодо відкриття ринку землі. Зокрема, що землю скуплять іноземці або аграрні корпорації скуплять цю землю за безцінь. Що має бути в законі про ринок землі, щоб заспокоїти людей, що цього не станеться?

- "Треба спочатку виходити з того, що ніхто нікого не змушує продавати землю. Зараз в першу чергу мова йде про право нормально розпоряджатися своїм нерухомим майном. І відповідно боятися за те, що інша людина, яка має це право, буде розпоряджатися якось не так як би я хотів, щоб вона розпоряджалася - це не правильно, бо це є посягання на право іншої людини.

По-друге, будь-які міфи пов'язані з цим - це спекуляції, спрямовані на зниження вартості цієї землі. І в результаті цього програють впершу чергу самі аграрії, власники землі та ті, хто її використовує. Якби ми сьогодні запитали будь-якого власника землі, чи хоче він нормально розпоряджатися цією землею. Звичайно він би відповів, що хоче. Якби ми запитали будь-якого аграрія, чи хоче він володіти землею. Він би відповів, що хоче.

Також потрібно розуміти. Не буде буму, що раптом усі захочуть продати землю." 

При цьому, зазначає Олег Коломієць, що ринок має бути максимально відкритим. Це забезпечить конкуренцію і відповідний рівень цін, близький до рівня цін у Польщі, Франції.

"Також важливо, що після відкриття ринку землі, власники землі зможуть не лише продавати, але й передавати її в заставу і отримати під неї кредит. Це досить таки дешеві кредити. Тому що земля є одна з найбільш стабільних форм застави. І в першу чергу в цьому має бути зацікавлений дрібний і середній аграрій."

Хочете бути в курсі останніх новин Української аграрної асоціації?

ПІДПИШІТЬСЯ НА ОНОВЛЕННЯ:
Отримуйте новини Української аграрної асоціації першими!
Ім'я та прізвище
Email