Що з цього Україні? Ми й так найбільший постачальник зернових в ЄС, але цього року можемо побити власні попередні рекорди

Свій коментар щодо урожаю зернових у цьому сезоні в країнах Європи та в Україні надав Голова правління ГО "Українська аграрна асоціація" Олег Коломієць для УНІАН.

Зокрема О. Коломієць зазначив, що наслідки спеки для врожаю зернових у Європі не будуть катастрофічними: “Очікується деяке зменшення обсягів виробництва основних зернових культур в країнах Європи (Франція, Німеччина, Іспанія, Великобританія, Польща). Однак, загальний валовий збір зернових в Європі у 2019 році очікується вищим, ніж у попередньому сезоні".

Окрім того Голова правління зауважує, що в Україні у цьому сезоні склалися також не зовсім сприятливі погодні умови. Прохолодна дощова весна, аномально спекотний червень практично без опадів, особливо у південних регіонах, та сильні грозові дощі з середини липня в центральних та західних регіонах на початку жнив – усе це в комплексі позначиться як на урожайності, так і на якості зібраного зерна.


“Та попри це прогнози щодо валового збору зернових в Україні у цьому сезоні досить оптимістичні, особливо щодо пшениці та ячменю. У першу чергу це пов'язано зі збільшенням посівних площ під ці культури. Згідно з інформацією Держстату, посівні площі під озимі зернові 2019 року були збільшені до 7,58 млн га (на 4,4% до попереднього сезону). Також цьогорічні жнива свідчать про непогану динаміку. За оперативною інформацією Мінагрополітики, станом на 26 липня, українські аграрії зібрали 28 млн тонн зернових та зернобобових культур, або 76% до прогнозу (для порівняння, минулоріч станом на 25 липня було зібрано 65% урожаю — Ред.). З них 20,4 млн тонн пшениці (або 77% до прогнозу) та 6,9 млн тонн ячменю (або 79% до прогнозу)”, - говорить Олег Коломієць. А вже станом на 31 липня — вже 31,9 млн тонн, або 84% до прогнозу.


Він додає, що за таких умов Україна має досить високий потенціал щодо постачання на зовнішні ринки зернових культур та може навіть перевершити показники минулого сезону саме за рахунок збільшення експорту пшениці. “У минулому 2018/2019 МР Україна експортувала на зовнішні ринки рекордну за всю історію незалежності кількість зерна – 49,7 млн тонн. Зокрема до європейських країн було експортовано 15,7 млн т, що становить понад 33% українського експорту зерна. Найбільшими імпортерами українського збіжжя серед європейських країн були Іспанія та Нідерланди. Також значні обсяги були експортовані до Італії та Німеччини”, - відмічає голова правління Асоціації.

Щодо цін на зерно на світовому ринку Олег Коломієць зазначає, що вони залишатимуться на рівні минулого року: “Увесь попередній сезон ціни на зернові трималися на досить високому рівні, а знизились лише у травні цього року в очікуванні нового врожаю. Вочевидь, що у цьому сезоні ціни будуть на приблизно такому ж рівні, оскільки несприятливі погодні умови спостерігалися не лише в країнах Європи, що призвело до скорочення виробництва зернових в інших країнах світу. Зокрема, Пакистан, який є одним із найбільших експортерів зерна в світі, через зменшення обсягів власного виробництва ввів заборону у цьому сезоні на експорт зерна пшениці та пшеничного борошна. Це, у комплексі з несприятливими умовами в більшості країн-виробників зерна, вплине на ціни та обсяги пропозиції на світовому ринку. Наприклад, попри те, що жнива ще тривають, на українському ринку уже помітне зростання попиту на пшеницю вищих класів, що супроводжується ростом закупівельних цін на неї (які поки не досягли минулорічного рівня)”.

Хочете бути в курсі останніх новин Української аграрної асоціації?

ПІДПИШІТЬСЯ НА ОНОВЛЕННЯ:
Отримуйте новини Української аграрної асоціації першими!
Ім'я та прізвище
Email