- Про УАА:
Українська аграрна асоціація – команда провідних фахівців з багаторічним досвідом у різних сферах, діяльність якої спрямована на підвищення ефективності державної політики щодо розвитку аграрного сектору.
- Активність УАА:
ЗаконопроектиЗапланованіУ роботіЗавершеніЗагальна інформація про кількість законопроектів УАА станом на цей час31321Кількість за періодПоквартальне відображення кількості законопроектів УАА та стану їх упровадження протягом декількох роківЛегендаЗапланованіУ роботіЗавершеніКварталиIIIIIIIV2019201820172016201520142013
- Завдання УАА:
- Захист інтересів вітчизняних сільськогосподарських виробників;
- Впровадження передового досвіду ефективного правового регулювання у агропромисловому комплексі;
- Гармонізація українського законодавства із правовими нормами ЄС;
- Підвищення міжнародних рейтингів України, що відображають умови і якість розвитку бізнесу, в тому числі аграрного;
- Спрощення правил ведення бізнесу і відносин з органами влади;
- Запобігання появі та викорінення корупціогенних норм у вітчизняному законодавстві;
- Налагодження постійного відкритого діалогу між органами влади, аграріями, громадськістю та міжнародними інституціями.
- Види діяльності:
- Розробка проектів нормативно-правових актів (закони та підзаконні акти) у сфері земельних відносин та щодо діяльності агро-промислового комплексу;
- Аналіз регуляторного впливу нормативних актів, моделювання та прогнозування наслідків прийняття проектів актів;
- Представництво та лобіювання інтересів аграріїв в органах законодавчої і виконавчої влади, місцевого самоврядування;
- Сприяння встановленню зв’язків та налагодженню постійного діалогу між представниками вітчизняного бізнесу, органів влади, громадськістю, міжнародними корпораціями та організаціями тощо.
- Здобутки за час діяльності:
10 липня 2018
Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання
Положення законопроекту враховано в редакції проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні (реєстр. № 6049-д від 26.12.2017).
10 липня 2018Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур
Прийняття законопроекту дозволить підвищити гнучкість та ефективність системи фітосанітарного контролю в умовах зростаючих обсягів виробництва та експорту продукції рослинного походження. Це також дозволить гармонізувати українське законодавство у сфері карантину рослин із європейським, що передбачено Главою IV (Санітарні та фітосанітарні заходи) Розділу IV “Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею” Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
26 грудня 2017Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення
Ухвалення даного проекту закону дозволить створити ефективний механізм використання масивів земель сільськогосподарського призначення з метою запобігання рейдерству та стимулювання зрошення, а також вирішення проблеми використання земель колективної власності на землю.
17 травня 2016Проект Закону про електронні довірчі послуги
1. Масове використання довірчих послуг всіма – державою, бізнесом, громадянами та створення загальнодоступних публічних сервісів на базі довірчих послуг. 2. Повсюдна інтеграція з операційними системами (Mac OS, Windows 7-10, Linux), мобільними пристроями (iPhone, Android), браузерами (Chrome, Firefox, Opera). 3. Покращення швидкодії всієї системи надання довірчих послуг за рахунок оптимізації ієрархії суб'єктів їх надання. 4. Транскордонне визнання ЕЦП, виданих в Україні, для виконання бізнес операцій з резидентами ЄС: купівля нерухомості, навчання дітей, бізнес (естонське e-Residense).
03 вересня 2015Проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів
Запроваджено механізм, згідно з яким фінансування видатків на проведення земельних торгів може здійснюватися організацією, яка проводить торги, а вказані витрати відшкодовуються зазначеній організації переможцем аукціону; Суттєво скорочено кількість випадків, за яких державні землі передаються у користування без проведення аукціону; Зниження рівня корупції при розпорядженні земельними ділянками державної та комунальної власності; Збільшення доходів державного та місцевих бюджетів.
01 вересня 2015Проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо правової долі земельних ділянок, власники яких померли
Ухвалення даного проекту закону дозволить оптимізувати процес виявлення, управління та передачі до комунальної власності земельних ділянок та іншого нерухомого майна у складі відумерлої спадщини, що створить підґрунтя для суттєвого збільшення матеріальної та фінансової бази місцевого самоврядування.
31 серпня 2015Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі
Скасування та/або обмеження дії 22 дозвільних процедур та вимог щодо здійснення господарської діяльності, в тому числі: ветеринарні свідоцтва та довідки для кормів рослинного походження, карантинний дозвіл на імпорт або транзит, ліцензія на поводження з особливо небезпечними речовинами та відходами, державна атестація плідників, допуск до відтворення плідників, сертифікація племінних ресурсів, експлуатаційний дозвіл для потужностей з виробництва дитячого харчування, реєстрація зовнішньоекономічних контрактів щодо окремої рибної продукції та інші;Обмеження повноваження окремих державних органів щодо здійснення функцій державного контролю. Спрощення процедури реєстрації деяких добрив, що дозволить суттєво знизити їх ціну в Україні та зменшити залежність української економіки від імпортних цін на природний газ. Суттєве скорочення адміністративних витрат для аграріїв. Спрощення виходу нових суб’єктів господарювання на ринок Покращення інвестиційної привабливості АПК та позицій України в міжнародних рейтингах економічної свободи.
17 квітня 2015Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про карантин рослин" (щодо зменшення адміністративного навантаження)
Знижено адміністративне навантаження на аграріїв при перевезенні рослин в 3 рази або на 1,1 млрд. гривень щороку, зокрема: обмежено термін видачі карантинного та фітосанітарного сертифікатів 24-ма годинами після завантаження транспортного засобу, що відповідає міжнародним практикам; запроваджено окремі переліки об'єктів регулювання для: імпорту, експорту та реекспорту, а також контролю за переміщенням територією України, що відповідно надасть можливості для забезпечення більш гнучкого контролю за виробництвом та обігом продукції рослинного походження; забезпечено публічний доступ до інформації на інтернет-сторінці центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин, прозорості у прийнятті адміністративних рішень та своєчасного інформування про них, як суб'єктів господарювання, так і міжнародних торговельних партнерів; запроваджено декларативний принцип реєстрації осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов'язану з виробництвом та обігом об'єктів регулювання, що дозволяє прибрати необґрунтований адміністративний бар'єр у вигляді проходження перевірки під час включення до реєстру з боку центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері карантину рослин, оскільки державний контроль за вирощуванням та обігом об'єктів регулювання вже здійснюється на всіх етапах.
22 грудня 2014Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)
Адаптовано до законодавства Європейського Союзу законодавство України щодо здійснення адміністративних процедур (надання адміністративних послуг), пов’язаних із одержанням суб’єктами господарювання прав на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності, а також базового законодавства України, що регулює відносини у сфері дозвільної системи; Скорочено деякі функцій та оптимізовано деякі процедури адміністративного регулювання господарської діяльності, за рахунок чого запроваджено прозорі і єдині правила для всіх суб’єктів економічної діяльності та створено умови для підвищення рівня їх захисту.
27 листопада 2014Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення повноважень нотаріусів та особливостей реєстрації похідних речових прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення
1. Значно пришвидшено та спрощено порядок державної реєстрації прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення; 2. Створено умови для більш ефективного наповнення Державного реєстру прав даними про права власності на земельні ділянки, які виникли до 1 січня 2013 року.
27 листопада 2014Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення складу, змісту та порядку погодження документації із землеустрою
Усунуто правові колізії в діючому законодавстві, визначено чіткі правила на ринку надання послуг у сфері землеустрою, зокрема: уніфіковано види документації із землеустрою та визнаено їх склад і зміст; усунуто розбіжності у назвах документацій із землеустрою; визначено виключний перелік суб’єктів, які здійснюють погодження та затвердження конкретних видів документації із землеустрою.
29 серпня 2013Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про зерно та ринок зерна в Україні" (щодо оптимізації формування зернових ресурсів України)
Зменшено кількість перешкод для пересування зерна територією України; Знижено адміністративний тиск на аграріїв; Пожвавлено ринок зерна в Україні.
- Завдання УАА: