Таку думку висловлюють в Центрі підвищення ефективності в тваринництві. Зокрема, генеральний директор Центру Микола Бабенко зазначив: "Собівартість виробництва курятини в Україні та Бразилії найнижча в світі - 0,65€ за кг. Собівартість свиней в Україні можна знизити до 0,5€/кг. Ціна на свинину на даний час вища за курятину, а до кінця року може підвищитися вдвічі".

Відділ аграрної аналітики нідерландського Rabobank склав прогноз втрат виробництва свинини через африканську чуму свиней (АЧС). У Rabobank порахували, що до кінця 2019 року виробництво свинини в Китаї зменшиться на 25-35%, у В’єтнамі – більше ніж на 10%. В глобальному масштабі, це 5-7% світового виробництва свинини, що призведе до збільшення дефіциту свинини в світі на 10 мільйонів тонн. Для порівняння, Європейський Союз є експортером свинини № 1 в світі, за 2018 рік експортував 3,9 млн тонн свинини. 

На фоні цього світові ціни на свинину у напівтушах ростуть. Для порівняння, у травні 2019 року ціни на напівтуші в ЄС зросли на 22%, в Бразилії - на 48%, в США - на 17%, в Канаді - на 40%, у порівнянні з аналогічними періодом минулого року.

 

 

Світові усереднені щотижневі ціни на свинину, в € за 100 кг туші

svitovyy rynok svynyny

З такою динамікою до кінця 2019 року ціни на свинину можуть зрости удвічі.

Наслідки зростання цін на свинину в світі для України?

Для України це хороший шанс збільшити виробництво та перезапустити експорт української свинини. Першочергово для цього необхідно вирішити проблему з нелегальним ринком свинини інфікованої АЧС та знизити собівартість вирощування свиней.

За даними Асоціації "Свинарі України" собівартість живої ваги в Україні на даний час 1,3€/кг, при цьому експорт практично відсутній (у 2018 році лише 1,76 тис. тонн).

Але на думку фахівців з Центру підвищення ефективності в тваринництві: "Собівартість виробництва свинини в Україні можна суттєво знизити до 0,8€/кг живої маси при застосуванні сухих кормів, або до 0,5€/кг живої маси - при застосуванні рідкої годівлі за системою Точне свинарство™".

Слідкуйте за новинами Української аграрної асоціації у соцмережах: