Cьогодні відбулася конференція "Земля: як фактор розвитку українського села" на якій Урядом було презентовано модель відкритого ринку землі. Цією моделлю передбачається надання права на купівлю сільськогосподарських земель українським фізичним та юридичним особам.

Зокрема, Президент України В. Зеленський під час конференції зазначив: "Земля належить українцям! У моделі, яку ми пропонуємо з Урядом, купувати чи продавати землю зможуть українські громадяни та українські компанії. Земля – це власність громадян. Але у них нарешті повинне з'явитися не гібридне, а повноцінне право власності на свою рідну землю. Повноцінне – це право володіти, користуватися та розпоряджатися".

Прем'єр-міністр України О. Гончарук зазначив, що головне завдання Уряду - забезпечити економічне зростання. Досягти економічного зростання в країні можна знявши усі радянські обмеження, які існують на сьогодні, у тому числі обмеження на чесний легальний продаж землі.

Відкриття ринку заплановано на 1 жовтня 2020 року. До того часу мають бути розроблений механізм, які забезпечить прозорі земельні торги із продажу земель державної та комунальної власності, механізми доступу до фінансових ресурсів, механізми боротьби з рейдерством. "Ми чітко розуміємо дві прості речі: ринок землі може бути відкритим лише за умови коли в українського громадянина, українського бізнесу, фермера є доступ до фінансових ресурсів, який дозволить йому взяти активну участь в цьому ринку з одного боку. З іншого боку, якщо такий український громадянин, український фермер буде захищений. Не буде рейдерства, корупції та іншого схематозу" – зазначив Прем'єр.

Міністр фінансів О. Маркарова зазначила, що на сьогодні Уряд працює над тим, аби ставка по кредитах для придбання землі була меншою 5%. Також держава буде працювати над тим, щоб надати додаткові гарантії для фермерів, с/г виробників і щоб банки не боялися видавати кредити.

Слідкуйте за новинами Української аграрної асоціації у соцмережах: