У поточному році, як і в поредньому, процес освоєння коштів держпідтримки є досить повільним і характеризується невисокими показниками. Так, станом на 1 вересня освоєно 1,1 млрд гривень (або 28% від плану). Такий низький тепм може свідчити про те, що передбачені держбюджетом  на поточний рік 4 млрд грн не будуть освоєні на кінець року, як це спостерігалося у 2019 році.

Найбільш ефективним як і в попередні роки залишається напрямок державної підтримки - часткова компенсація вартості вітчизняної сільськогосподарської техніки. При цьому компенсацію від держави можна отримати лише на ту с/г техніку, яка включена до Переліку вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів. Цей Перелік систематично оновлюється Мінекономіки (останні зміни були внесені 6 серпня 2020р. наказом № 1485). За даним напрямком освоєно майже 785 млн гривень. Із цих коштів 192 млн грн відшкодовані за техніку прибану у 2020 році, решта коштів були направлені на невідшкодовану компенсацію за техніку придбану у 2019 році.

Ще 323 млн гривень у цьому році були направлені на часткове відшкодування вартості банківських кредитів.

За іншими ж напрямками на кінець серпня кошти не спрямовувалися. Слід зазначити, що лише у серпні були оприлюднені форми заявок на отримання держдотацій за напрямками підтримки тваринництва та підтримки розвитку фермерських господарств. Ці форми затверджені наказами Мінекономіки від 07.07.2020 № 1287 та від 24.07.2020 № 1391. Це дає можливість фермерам та іншим с/г виробникам реалізувати своє право на отримання коштів державної підтримки. 

Також 2 вересня на засіданні Уряду внесено зміни до Порядків використання коштів держпідтримки за окремими напрямками (постанова КМУ № 780), якими дещо спрощено процедуру подачі та розгляду документів на отримання дотацій. Сподіваємося, що це дозволить багатьом аграріям до кінця року реалізувати своє право на отримання держдотацій.

Слідкуйте за новинами Української аграрної асоціації у соцмережах: