У поточному році, як і в поредньому, процес освоєння коштів держпідтримки є досить повільним і характеризується невисокими показниками. Так, станом на 1 вересня освоєно 1,1 млрд гривень (або 28% від плану). Такий низький тепм може свідчити про те, що передбачені держбюджетом  на поточний рік 4 млрд грн не будуть освоєні на кінець року, як це спостерігалося у 2019 році.

Найбільш ефективним як і в попередні роки залишається напрямок державної підтримки - часткова компенсація вартості вітчизняної сільськогосподарської техніки. При цьому компенсацію від держави можна отримати лише на ту с/г техніку, яка включена до Переліку вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів. Цей Перелік систематично оновлюється Мінекономіки (останні зміни були внесені 6 серпня 2020р. наказом № 1485). За даним напрямком освоєно майже 785 млн гривень. Із цих коштів 192 млн грн відшкодовані за техніку прибану у 2020 році, решта коштів були направлені на невідшкодовану компенсацію за техніку придбану у 2019 році.

Ще 323 млн гривень у цьому році були направлені на часткове відшкодування вартості банківських кредитів.

За іншими ж напрямками на кінець серпня кошти не спрямовувалися. Слід зазначити, що лише у серпні були оприлюднені форми заявок на отримання держдотацій за напрямками підтримки тваринництва та підтримки розвитку фермерських господарств. Ці форми затверджені наказами Мінекономіки від 07.07.2020 № 1287 та від 24.07.2020 № 1391. Це дає можливість фермерам та іншим с/г виробникам реалізувати своє право на отримання коштів державної підтримки. 

Також 2 вересня на засіданні Уряду внесено зміни до Порядків використання коштів держпідтримки за окремими напрямками (постанова КМУ № 780), якими дещо спрощено процедуру подачі та розгляду документів на отримання дотацій. Сподіваємося, що це дозволить багатьом аграріям до кінця року реалізувати своє право на отримання держдотацій.

Хочете бути в курсі останніх новин Української аграрної асоціації?

ПІДПИШІТЬСЯ НА ОНОВЛЕННЯ:
Отримуйте новини Української аграрної асоціації першими!
Ім'я та прізвище
Email