Сьогодні Верховною Радою прийнято за основу законопроект 3205-2, який передбачає створення Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

Фонд створюється з метою забезпечення доступу вітчизняного дрібного і середнього фермера до фінансових ресурсів за умови відсутності у нього достатньої застави та кредитної історії. Створення такого Фонду є надзвичайно актуальним, зважаючи на те, що з 1 липня буде запущений ринок сільськогосподарської землі.

Гарантії надаватимуться Фондом суб’єктам підприємництва у сфері сільського господарства, земельний банк яких не перевищує 500 гектарів. Законопроект 3205-2 є удосконаленою версією відхиленого 3205.

Важливими моментами цього проекту закону є те, що по-перше він вносить ясність щодо частки держави в статутному капіталі Фонду (не менше 51%), тому статут Фонду затверджуватиме Кабінет Міністрів. Водночас крім держави учасниками Фонду можуть бути міжнародні фінансові організації (3205  передбачав участь юридичних осіб). Також ним встановлена заборона на виплату дивідендів у перші два роки з моменту створення Фонду.

По-друге, чітко визначено, що Фонд не може займатися іншою діяльністю, крім надання часткових гарантій за кредитними зобов’язаннями. Разом з тим, конкретизовано на рівні закону граничний обсяг гарантій за кредитами.

Прес-офіс Української аграрної асоціації

 

Слідкуйте за новинами Української аграрної асоціації у соцмережах: