Від сьогодні в Україні почала діяти заборона на ввезення мінеральних добрив, вироблених в Російській Федерації. Заборона на ввезення поширюється на азотні (код УКТ ЗЕД – 3102), фосфорні (3103), калійні (3104) та комплексні (3105) мінеральні добрива.

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Уряду 15 травня цього року, згідно з яким внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 р. № 1147.

До сьогоднішнього дня заборона на ввезення діяла лише щодо азотних та деяких калійних добрив (сульфат амонію; суміш нітрату амонію з карбонатом кальцію або іншими неорганічними речовинами, що не є добривами; хлористий калій із вмістом калію, вираженого як K2O, який за масою перевищує 40 %, але не перевищує 62 % у перерахунку на сухий безводний продукт).

Також до низки російських підприємств - виробників мінеральних добрив застосовуються обмежувальні заходи (санкції) РНБО. Крім того до усіх добрив російського походження, які все ж таки ввозилися на митну територію України, застосовувалися антидемпінгові мита.

Однак попри усі ці обмежувальні заходи щодо російських добрив, до сьогоднішнього дня Російська Федерація була основним постачальником комплексних добрив та входила до трійки основних постачальників фосфорних і калійних добрив.

kompleksni dobr

fosforn dobrkaliyn dobr

Джерело: ДФС України

Так, за п'ять місяців 2019 року з Російської Федерації було ввезено 37% комплексних добрив (2 чи 3 компонентних, N, P, K), 11% - калійних добрив та 6% фосфорних добрив.

Слід зазначити, що Україна не в змозі забезпечити внутрішню потребу добривами вітчизняного виробництва, тому основні обсяги міндобрив ввозяться з-за кордону. Згідно з даними Держстату, лише 24% усіх спожитих у 2018 році мінеральних добрив були українського виробництва. При цьому споживання мінеральних добрив у минулому році зменшилося на 17% (або на 800 тис. т) проти 2017 року. Це в той час коли у країнах з розвиненим аграрним виробництвом обсяги споживання добрив постійно збільшуються.

Слідкуйте за новинами Української аграрної асоціації у соцмережах: