Що зміниться для аграріїв з наступного року у зв’язку із прийняттям нового Держбюджету на 2017 рік та бюджетоутворюючих законів? Юристи Української аграрної асоціації виділили ключові позиції, що стосуються аграрної і земельної частини.

Система дотації

Запроваджено нову систему підтримки АПК на найближчі 5 років, де на заміну спецрежиму оподаткування ПДВ прийде система дотацій, що працюватиме за аналогічним принципом: пропорційно сплаченому ПДВ.

Право на її отримання матимуть сільськогосподарські товаровиробники, які здійснюють такі види діяльності: вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів, винограду, зерняткових і кісточкових фруктів, ягід, горіхів та інших фруктів, розведення великої рогатої худоби молочних порід, іншої великої рогатої худоби та буйволів, розведення коней, свиней, свійської птиці та інших тварин, а також вирощування тютюну, виробництво м'яса та м’яса свійської птиці, перероблення молока, виробництва масла, сиру та інших харчових продуктів.

Таким чином, ключова відмінність цієї системи полягає у відсутності системної підтримки рослинництва.

Для всіх товаровиробників перший рік система працюватиме без обмежень по сумі підтримки в одні руки. А з 1 січня 2018 року пропонується встановити обмеження – не більше 150 млн грн підтримки в одні руки.

Також держава виділятиме на систему підтримки 1% від випуску продукції у сільському господарстві.

Мовою цифр держпідтримка аграріїв виглядатиме наступним чином: 4 млрд грн буде виділено на бюджетну програму дотації сільгосптоваровиробників, 500 млн грн – на підтримку сектору с/г машинобудування та 700 млн грн – на фонд гарантування кредитів аграріям.

Єдиний податок 4-ї групи

Кошти на дотації для сільськогосподарських товаровиробників акумулюватимуться у тому числі за рахунок підвищення єдиного податку 4 групи на 29%:

  • на 17% підвищено ставку цього податку (з 0,81 до 0,95% від НГО);
  • на 12% підвищиться база оподаткування цим податком за рахунок індексації НГО на рівні інфляції у 2016 році.

Передбачено, що 12% від підвищення цього податку підуть на дотації сільгоспвиробникам.

Плата за землю

Для сільськогосподарських угідь встановлено мінімальну межу земельного податку – не менше 0,3%.

Також встановлено мінімальну межу орендної плати за державні та комунальні землі на рівні земельного податку для сільськогосподарських угідь. За 2016 рік для цілей плати за землю НГО не індексуватиметься. Для несільгоспземель передбачено індексацію НГО на рівні 6% (порівняно з прогнозованими 12%).

Хочете бути в курсі останніх новин Української аграрної асоціації?

ПІДПИШІТЬСЯ НА ОНОВЛЕННЯ:
Отримуйте новини Української аграрної асоціації першими!
Ім'я та прізвище
Email